Jak doczyścić kanapę? Wystarczy kapsułka do zmywarki i... pokrywa od garnka

Użytkownicy mediów społecznościowych coraz częściej dzielą się nietypowymi poradami na czyszczenie różnych powierzchni. Ciekawym pomysłem jest wyczyszczenie kanapy przy pomocy tabletki do zmywarki i... pokrywy od garnka.

Regularne czyszczenie kanapy jest bardzo ważne, gdyż na jej powierzchni szybko osiada kurz i inne zabrudzenia. Odpowiednich metod jest wiele — od wykorzystania sklepowych specyfików, po domowe sposoby, które można znaleźć w Internecie. W mediach społecznościowych fani sprzątania dzielą się własnymi poradami. Ciekawą propozycją może być usuwanie zabrudzeń przy pomocy tabletki do zmywarki i pokrywki od garnka.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ściereczki do czyszczenia drewna. Zrobisz je w 10 minut

Czym można wyczyścić kanapę? Przygotuj tabletkę do zmywarki i pokrywkę od garnka

Tabletki do zmywarki zazwyczaj wykorzystywane są do mycia naczyń. Nic w tym dziwnego — w końcu detergent z założenia służy właśnie do tego. Okazuje się, że dzięki wyobraźni można znaleźć sposób również na to, jak wyczyścić przy jej pomocy materiałową kanapę. Wystarczy przygotować:

  • ciepłą wodę
  • kapsułkę do zmywarki
  • materiałową ściereczkę
  • pokrywkę od garnka

Żeby wyczyścić kanapę, należy najpierw rozpuścić tabletkę do zmywarki w wodzie, przykryć szmatką pokrywkę tak, by nie spadła (najlepiej utrzymując ją dłonią od góry) i zamoczyć materiał w roztworze. Następnie wystarczy pocierać zabrudzenia.

 

Do czego jeszcze można użyć tabletki do zmywarki? Wyczyścisz nią wiele powierzchni

Tabletkę do zmywarki można wykorzystać również inaczej. Dzięki zawartości środków myjących i nabłyszczających świetnie sprawdza się jako środek do:

  1. Czyszczenia pralki. Wystarczy do pustego bębna wrzucić dwie tabletki bez osłonek i wybrać program o temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza.
  2. Usuwania plam, np. z kawy. Należy oblać zabrudzenie wodą, pocierać je kapsułką, a następnie wyprać materiał w pralce.
  3. Czyszczenia piekarnika. Warto zrobić to przy pomocy kapsułki rozpuszczonej w ciepłej wodzie. Wystarczy zanurzyć szmatkę lub gąbkę w powstałym roztworze i pocierać energicznie zabrudzenia.
Więcej o: