Jak czyścić fugi? Weź 2 zł i idź do sklepu. Szybko pozbędziesz się brudu i pleśni

Skuteczne wyczyszczenie fug może być ogromnym wyzwaniem. Na szczęście nie trzeba wykorzystywać do tego drogich produktów ze sklepu, bo dobrze mogą sprawdzić się też mieszanki z tego, co zazwyczaj wykorzystujemy w kuchni. Sposób jest tańszy i równie skuteczny. Jak czyścić fugi?

Jeśli nie wiesz, jak wyczyścić fugi, żeby na nowo zalśniły czystością, wypróbuj kilka prostych, domowych sposobów. Skuteczne metody wcale nie muszą być drogie i czasochłonne, bo dobrze sprawdzi się też zastosowanie tańszych produktów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak czyścić fugi? Wypróbuj mieszankę wody i octu

Ocet jest niezawodnym i tanim produktem, który większość z nas ma już w swojej kuchni. Oprócz przygotowywania potraw można wykorzystać go też jako środek do sprzątania. Jeśli chcesz wyczyścić fugi, wystarczy rozrobić płyn z wodą w proporcji 1:1 i przelać do atomizera. Rozpylenie mieszanki na zabrudzonej powierzchni i odczekanie kilku godzin to klucz do sukcesu. Warto spryskać kafelki wieczorem, przed pójściem spać. Można też dokładniej rozprowadzić środek przy pomocy szczoteczki do zębów. Rano należy zetrzeć brud gąbką lub miękką ściereczką zwilżoną wodą.

Co jest dobre do czyszczenia fug? Zazwyczaj go pijesz, tym razem usuń nim brud

Innym sposobem na wyczyszczenie zabrudzonych fug może być zastosowanie popularnego napoju, coli. Wystarczy rozprowadzić płyn przy pomocy miękkiej szmatki lub przelać do atomizera i spryskać powierzchnię, a po 15 minut dokładnie usunąć resztki produktu szmatką zamoczoną wcześniej w ciepłej wodzie.

Jak wyczyścić fugi sodą oczyszczoną? Przygotuj pastę z trzech składników

Jeśli chcesz wyczyścić fugi, wystarczy przygotować odpowiednią pastę, łącząc ze sobą pół szklanki sody oczyszczonej, 1 łyżkę płynu do naczyń i 1/4 szklanki wody utlenionej. Gotowy produkt należy nałożyć na zabrudzenia (można rozprowadzić go szczoteczką do zębów) i zetrzeć po 15 minutach. Po wszystkim warto wyczyścić powierzchnię zwilżoną ściereczką.

Więcej o: