Jak zrobić stroiki na cmentarz? Triki, dzięki którym postoją dłużej, a ty zaoszczędzisz pieniądze

Jak zrobić stroiki na cmentarz? 1 listopada zbliża się nieubłaganie, dlatego to najlepszy czas, by zastanowić się, jak wykonać ozdoby. Przygotowanie dekoracji nie musi być trudne, a samodzielnie wykonana kompozycja na cmentarz może być nie tylko tańsza, ale i bardziej trwała.

1 listopada to czas na wspominanie bliskich, którzy już odeszli. Warto ich uhonorować przygotowując samodzielnie stroik, który upiększy miejsce spoczynku. Piękne kompozycje nie muszą być drogie, a mogą być równie piękne jak te ze sklepu. Wystarczy przygotować odpowiednie elementy i poświęcić kilkanaście minut.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca

Wiązanki na wszystkich świętych 2022. Na jakie elementy warto się zdecydować?

Zazwyczaj udając się na cmentarz celem odwiedzenia bliskich, oprócz znicza zabieramy ze sobą ozdobną wiązankę z kwiatów lub inną dekorację. Sklepy oferują ogromne ilości ozdób, które różnią się kompozycją, wielkością i ceną. Niektórzy wybierają żywe rośliny, podczas gdy inni stawiają na sztuczne — są praktyczne i mogą dłużej przetrwać zmienne warunki atmosferyczne. Warto wybrać chryzantemy, ponieważ niektóre odmiany są odporne na mróz bardziej, niż inne żywe kwiaty. Mają też różne kolory — od białego do pomarańczowego. Piękne wiązanki i stroiki można przygotować samemu, wykorzystując naturalne elementy, na przykład żywe kwiaty, gałązki drzew i ususzone wcześniej rośliny.

Jak zrobić stroiki na cmentarz? Dowiedz się, jak wykonać je samodzielnie

Samodzielne wykonanie stroika na cmentarz nie jest drogie i nie zajmuje wiele czasu. Wystarczy przed przygotowaniem ozdoby zaopatrzyć się w kilka produktów.

Potrzebne elementy:

  • gąbka florystyczna
  • nożyczki
  • sekator do przycinania gałązek
  • klej na gorąco
  • kwiaty (żywe lub sztuczne)
  • gałązki iglaków
  • wybrane ozdoby, na przykład szyszki, jarzębina, wstążki

Przygotowanie:

  1. Jeśli zamierzasz wykorzystać żywe kwiaty, na początek namocz gąbkę florystyczną w wodzie.
  2. Umieść ozdobne gałązki w gąbce, by stanowiły bazę stroika, a później zrób to samo z kwiatami.
  3. Wykończ stroik wybranymi ozdobami, przyklejając je klejem na gorąco lub wkładając do gąbki.
 
Więcej o: