Wsyp jedną łyżeczkę do doniczki, a nie pożałujesz. Storczyk szybko wypuści nowe kwiaty

Storczyki królują w naszych domach. Na ich popularność ogromny wpływ ma przede wszystkim łatwa dostępność. By pięknie i bujnie kwitł, trzeba jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Zdrowy rozwój roślinie zapewnisz tymi sprawdzonymi sposobami.

Storczyki już od wielu lat królują na naszych parapetach. Są łatwo dostępne i pięknie wyglądają, gdy kwitną. To bardzo popularne kwiaty, ale i dość wymagające. W pielęgnacji tych roślin warto sięgnąć po domowe sposoby. Jednym z nich jest banalnie prosty nawóz do podlewania. Przygotujesz go z tego jednego składnika. O czym mowa?

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Jak podlewać storczyki? Pamiętaj o tym ważnym szczególe

Prawidłowe podlewanie storczyków jest kluczowe do ich prawidłowego rozwoju. Pozwoli uniknąć przelania, chorób czy ataku szkodników. Najprostszą zasadą jest obserwowanie korzeni. Jeśli są zielone i jędrne, wstrzymaj się z nawodnieniem. Gdy staną się białe, a podłoże będzie wyraźnie suche, możesz na kilkanaście minut wstawić doniczkę do miski czy osłonki z wodą lub podlać bezpośrednio do podłoża. Pamiętaj, by usunąć nadmiar wody i nie zalać rozety liściowej. Najlepiej podlewaj storczyki rano.

Co robić, by storczyki pięknie i bujnie rosły? Sięgnij po tę przyprawę

Jedną z najskuteczniejszych metod na odżywienie storczyków i uniknięcie rozwoju chorób jest sięgnięcie po wywar z czosnku. Ta przyprawa ma właściwości grzybobójcze, pomoże też pozbyć się szkodników. Roślina stanie się bardziej odporna. To jednak nie wszystko. Świeży czosnek zawiera całe bogactwo składników odżywczych, takich jak żelazo, wapń, magnez czy witaminy z grupy B. Wywar z tego warzywa sprawi, że storczyki będą pięknie kwitły. Jak go przygotować?

  • 3 ząbki czosnku, najlepiej rozgniecione, wrzuć do słoika.
  • Zalej litrem ciepłej przegotowanej wody.
  • Zakręć i odstaw na 24 godziny.

Jak stosować ten wywar? Przelej go do miski i namocz w nim doniczki z kwiatami. Mocz przez 30 minut.

Czosnek do storczyków. Sięgnij po suszoną przyprawę

By odżywić storczyki, możesz również sięgnąć po suszony czosnek. Pamiętaj jednak, by przyprawa nie zawierała w składzie soli, barwników, wzmacniaczy smaku ani konserwantów, które mogą źle wpłynąć na twoje roślinyMożesz rozpuścić jedną łyżeczkę suszonego czosnku w wodzie i w takiej miksturze namoczyć kwiaty lub tę samą ilość wysypać na wierzch podłoża.

Więcej o: