Wyrzucasz te rzeczy do toalety? Lepiej tego nie rób. Ten błąd może cię sporo kosztować

Lista rzeczy, które nie powinny się znaleźć w toalecie, nie jest długa. Mimo to wiele osób zapomina, że to nie jest odpowiednie miejsce do pozbywania się niektórych rzeczy. Może się to bowiem skończyć poważną awarią i sporymi kosztami. Sprawdź, czego lepiej nie wyrzucać do sedesu.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Wczorajsza zupa, pozostałości po obiedzie, resztki kawy, fusy z herbaty – to tylko część rzeczy, które w wielu domach regularnie trafiają prosto do sedesu. Jedzenie to jednak tylko część problemu. Niektórzy miewają bowiem naprawdę dziwne pomysły. Każdy z nich może skończyć się awarią kanalizacji, a przede wszystkim zatkaniem rur w domu. A to już kosztowny i często śmierdzący problem.

czyszczenie toalety Zazwyczaj wyrzucasz ją do kosza, tym razem wrzuć do toalety

Wyrzucasz to do toalety? Lepiej tego nie rób

Dla wielu osób toaleta pełni funkcję zapasowego kosza. To błąd. Wiele rzeczy, które trafia do sedesu, powoduje awarię kanalizacji, a przede wszystkim może zatkać rury w mieszkaniu i doprowadzić do cofnięcia się resztek. W najgorszym scenariuszu łazienka czy toaleta może zostać zalana. A to już kosztowny problem. Czego nie wolno wyrzucać do toalety? Najczęstszy problem dotyczy resztek jedzenia. Kawałki jedzenia mogą zablokować rurę odpływową. Resztki stanowią też główny pokarm dla żyjących w miastach szczurów. Z kolei tłuszcze i oleje tężeją w rurach, co po czasie doprowadza do zmniejszenia ich średnicy, a w konsekwencji do niedrożności i konieczności kosztownego remontu całej sieci kanalizacyjnej w budynku.

jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? To szybki i długotrwały efekt

Czego nie wolno spuszczać w toalecie? To częstszy problem, niż mogłoby się wydawać

Pracownicy zakładów kanalizacji regularnie wyciągają z pomp i rur przedmioty, które powodują zatory i uniemożliwiają swobodny przepływ ścieków. Przykłady dowodzą, że jedyne, co ogranicza wielu mieszkańców, to wyobraźnia. A właściwie jej brak. Kanalarze regularnie wyciągają bowiem pieluchy, ręczniki jednorazowe, chusteczki nawilżane czy podpaski. Zdarzają się jednak i niecodzienne rzeczy. Jakie? Rajstopy, szmaty czy majtki. To nie wszystko. W toalecie lepiej nie spuszczać też włosów wyciąganych ze szczotek. One również mogą blokować rury. Czego jeszcze nie wolno wyrzucać do sedesu?

  • Niedopałków papierosów,
  • Odpadów budowlanych, w tym gruzu,
  • Żwirku dla kota,
  • Chemikaliów,
  • Leków,
  • Farb i rozpuszczalników.

Rzeczy te prowadzą do awarii kanalizacji, blokady rur, a substancje chemiczne szkodą mikroflorze w oczyszczalni ścieków.

Więcej o: