Jak umyć okna, żeby nie było smug? Wypróbuj nietypowy trik z szufelką, a szyby będą lśnić

Wiele osób marzy o tym, by czyszczenie okien nie było trudne i nie pozostawiało nieestetycznych smug. Internauci prześcigają się z coraz to nowszymi sposobami na mycie szkła, jednak mało kto słyszał o tym, by robić to przy pomocy... szufelki. Sprawdź, na czym polega ta metoda.

Regularne czyszczenie okien jest ważne, jeśli chcemy, by do naszego mieszkania pięknie wpadały promienie słoneczne. Dla wielu osób proces może być skomplikowany ze względu na pozostawiane na szybach nieestetyczne smugi. Jak ich uniknąć? Okazuje się, że przy zastosowaniu niektórych metod jest to możliwe. Wypróbuj prosty trik z szufelką, który cię zaskoczy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Jak umyć okna, żeby nie było smug? Wypróbuj trik z szufelką

Triki na czyste i lśniące okna bez smug nie muszą być drogie. Wystarczy odpowiedni detergent, miękka gąbka i... szufelka, która zazwyczaj służy jako pojemnik na zmieciony kurz, drobinki i śmieci. Okazuje się, że ten prosty przedmiot świetnie sprawdzi się też jako narzędzie do czyszczenia okien, które nie pozostawi smug. Wystarczy spryskać dokładnie szybę środkiem myjącym, usunąć gąbką zabrudzenia i ściągnąć pozostałości gumowym elementem szufelki. Efekt można zauważyć od razu. 

Jak dobrze umyć okna domowym sposobem? Wykorzystaj te proste mieszanki

Skuteczne czyszczenie okien można przeprowadzić przy pomocy domowych specyfików, bez konieczności zakupu drogiej, specjalnie do tego przeznaczonej chemii. Wystarczy przygotować proste płyny z produktów, które zapewne masz już w swojej kuchni. 

  1. Połącz ze sobą pół szklanki octu, łyżeczkę płynu do mycia naczyń, dwie łyżki soku z cytryny i dwie szklanki wody. Gotową mieszankę przelej do butelki z atomizerem, spryskaj okna i wyczyść je miękką ściereczką.
  2. Nasącz szmatkę w coli i dokładnie umyj szyby. Następnie opłucz je letnią wodą, by pozbyć się resztek napoju i wypoleruj do sucha miękkim materiałem.
Więcej o: