Jak wyczyścić kuchenkę z tłuszczu? Spryskaj ją tym specyfikiem i poczekaj, a sam zniknie

Gotowanie może być ogromną przyjemnością, jednak dla wielu osób obowiązek późniejszego posprzątania kuchenki do miłych już nie należy. Regularne dbanie o czystość sprawia, że sprzęt może służyć dłużej, dlatego warto poznać skuteczne sposoby do walki z przywierającym tłuszczem.

Zazwyczaj po każdym gotowaniu kuchenka nosi na sobie ślady w postaci brudnych, tłustych plam. Regularne czyszczenie sprzętu jest bardzo ważne, jednak nie trzeba kupować w tym celu drogich preparatów. Okazuje się, że odpowiednie specyfiki można przygotować w domowym zaciszu stosując proste i tanie produkty. Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Jak usunąć stary zaschnięty tłuszcz? Zastosuj mieszankę wody z octem

Jeśli chcesz usunąć zaschnięty tłuszcz, przygotuj mieszankę, która sprawdzi się zarówno na kuchenkach gazowych, jak i indukcyjnych. To jeden z najszybszych i najprostszych sposobów na wyczyszczenie urządzenia. Wystarczy, że połączysz ze sobą wodę i ocet w proporcji 1:1, przelejesz do buteleczki z atomizerem i spryskasz dokładnie powierzchnię. Po kilku minutach należy wytrzeć resztki brudu lub w razie konieczności delikatnie wyszorować go miękką stroną gąbki. Kwas rozpuści większość tłuszczu, dlatego sprzątnięcie pozostałości nie powinno być trudne. Jeśli jesteś posiadaczem kuchenki gazowej, przed rozpoczęciem czynności nie zapomnij o zdjęciu palników i rusztu.

Czym usunąć przypalony tłuszcz z kuchenki? Posyp ją sodą oczyszczoną

Nieco mocniejszym sposobem na usunięcie przywartego tłuszczu jest wykorzystanie octu w połączeniu z sodą oczyszczoną. W pierwszej kolejności należy namoczyć ściereczkę w kwasie i przetrzeć nią powierzchnię urządzenia. Następnie wystarczy posypać ją sodą i położyć na proszek wilgotne szmatki. Po 15 minutach można wytrzeć kuchenkę do sucha. Jeśli zapach octu jest dla ciebie nieprzyjemny, warto zastąpić go sokiem z cytryny, który zadziała podobnie. 

Więcej o: