Jak pozbyć się rozstępów? Przekrój to warzywo na pół i potrzyj nim skórę. Efekt cię zaskoczy

Rozstępy mogą powodować wiele kompleksów. Jeśli chcesz polepszyć samopoczucie, wypróbuj metody, które przyczynią się do zmniejszenia zmian na skórze. Sklepowe specyfiki, mimo że bywają drogie, to nie zawsze są skuteczne. Pomogą domowe produkty z kuchni i dużo cierpliwości.

Rozstępy pojawiają się u wielu osób niezależnie od wieku i płci. Mogą być spowodowane szybkim przybieraniem na wadze, odchudzaniem czy ciążą. Całkowite pozbycie się zmian nie jest łatwe, dlatego warto je zaakceptować i nauczyć się z nimi żyć. Są jednak sposoby, by je rozjaśnić, dzięki czemu będą mniej widoczne. Jednym z nich jest smarowanie skóry... ziemniakiem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czym jest cellulit i jak można go zwalczać? [NaZdrowie]

Jak pozbyć się rozstępów? Wykorzystaj sok z ziemniaka

Ziemniak jest jednym z najpopularniejszych produktów w polskiej kuchni, dlatego warto wykorzystać warzywo również w pielęgnacji ciała, bo zazwyczaj mamy je już w domu. Jeśli chcesz zmniejszyć widoczność rozstępów, możesz zrobić to na trzy sposoby:

  1. Przekrój ziemniaka na pół i natrzyj nim zmiany. Upewnij się, że skrobia pokryła wszystkie rozstępy i po 15 minutach spłucz pozostałości wodą. 
  2. Pokrój ziemniaka na plasterki i nałóż na miejsca, w których znajdują się rozstępy. Pocieraj je przez chwilę, aż pokryją się sokiem i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie umyj skórę.
  3. Zetrzyj obranego ziemniaka na tarce i wetrzyj wytworzony sok w zmiany, a po 15 minutach spłucz.

Ziemniak zawiera wiele korzystnych dla zdrowia właściwości, a witamina C pomaga rozjaśnić przebarwienia i przyspiesza syntezę kolagenu.

Jak usunąć rozstępy? Domowe sposoby pomogą rozjaśnić zmiany

Na rozstępy warto zastosować własnoręcznie wykonany peeling ujędrniający. Wystarczy połączyć ze sobą fusy po kawie, sok z cytryny i oliwę z oliwek, by uzyskać konsystencję pasty, a następnie pocierać energicznie zmiany powstałą mieszanką. Po kilku minutach należy spłukać pozostałości pod prysznicem i wymasować ciało szczotką.

Więcej o: