Suszysz włosy w ten sposób? Przez to mogą się szybciej przetłuszczać i wypadać

Przetłuszczające się, osłabione, poplątane czy wypadające włosy to częsty problem. Jego przyczyna może tkwić w niewłaściwej technice mycia i suszenia włosów. Sprawdź, jakich błędów unikać, by pasma były gęste i zdrowe.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny. To często efekt przebytych chorób, stresu czy niewłaściwie zbilansowanej diety. Zdarza się jednak, że powodem jest niewłaściwa pielęgnacja. Błędy mogą również prowadzić do osłabienia, zwiększenia łamliwości i przetłuszczania włosów. Jak temu zaradzić? Oto kilka porad.

Jak prawidłowo myć włosy? Dzięki temu będą dobrze oczyszczone

Mycie włosów to często pierwszy krok w prawidłowej pielęgnacji pasm i skóry głowy. Wybór odpowiedniego kosmetyku to podstawa, ale nawet produkt z dobrym składem może nie zadziałać, jeśli samą czynność będziemy wykonywać nieprawidłowo. Pamiętaj, by przed myciem dokładnie rozczesać kosmyki zgodnie z kierunkiem mycia. Rób to delikatnie i nie szarp włosów. Zwilż je ciepłą, ale nie gorącą wodą. Szampon rozcieńcz i rozpień. Nakładaj go, uwagę skupiając na skórze głowy. Wykonuj delikatny masaż. Nie "pierz" włosów, nie trzyj ani nie szoruj ich w rękach. To może sprawić, że zaczną wypadać i staną się łamliwe. Na koniec dokładnie spłucz kosmetyk i nałóż odżywkę.

Jak suszyć włosy? Ten błąd może sprawiać, że będą się szybciej przetłuszczać

Po myciu skóry głowy zawijasz włosy w ręcznik frotté i pozostawiasz go na kilkanaście minut? To błąd. Mokre włosy grzeją się pod ręcznikiem i parują. Łuski odchylają się, a cebulki stają się osłabione. Dochodzi do zwiększonej produkcji sebum, a włosy nawet tuż po myciu wyglądają nieświeżo. Jak temu zaradzić? Zamiast szorstkiego ręcznika frotté, wybierz stary bawełniany T-shirt lub ręcznik z miękkich włókien. Odciskaj nadmiar wody, ale nie trzyj włosów. Owiń je w koszulkę, nie pozostawiaj jej jednak na głowie dłużej, niż 2-3 minuty.

Jak suszyć włosy suszarką? Pamiętaj, by ustawiać ciepły, a nie gorący nawiew, a na końcówki nakładać produkt, który zabezpieczy je przed działaniem wysokiej temperatury. Susz włosy zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, chyba że chcesz nadać im objętość i podnieść u nasady.

Więcej o: