Masz go w kuchni! Kosztuje 2 zł, a działa jak botox na włosy za 300 zł. Efekt jak po wyjściu z salonu

Wiele kobiet marzy o pięknych włosach, które się nie niszczą. Przez wiele czynników to pragnienie często wydaje się być odległe, jednak nie musi tak być. Zastosuj kilka prostych technik pielęgnacyjnych z zastosowaniem domowych produktów, a włosy wzmocnią się bez ingerencji fryzjera.

Botoks na włosy stosuje się regeneracyjnie. W ostatnich latach zabieg stał się dosyć popularny i ma na celu wzmocnienie kosmyków poprzez dostarczenie im dużej ilości składników odżywczych. Ogromną wadą jest to, że może kosztować dużo pieniędzy i nie każdego na to stać. Na szczęście wygląd pasm można poprawić również poprzez zastosowanie domowych, naturalnych produktów, które zazwyczaj wykorzystujemy w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Co zamiast botoksu na włosy? Wykorzystaj żółtko

Ciekawym sposobem na odżywienie, wygładzenie i zmiękczenie włosów jest wykorzystanie żółtek z kurzych jajek. Dzięki regularnemu stosowaniu włosy przestaną być łamliwe. Przygotowanie zdrowotnej maseczki jest bardzo łatwe. Wystarczy wymieszać w niewielkim naczyniu surowe żółtka, nałożyć na wilgotne włosy, wetrzeć i pozostawić na 20 minut. Po tym czasie należy zmyć produkt wodą z dodatkiem szamponu. Zabieg warto powtarzać raz w miesiącu. 

Jak stosować mąkę ziemniaczaną na włosy? Przygotuj odżywczą maskę

Okazuje się, że dobrym produktem wzmacniającym włosy jest zwykła mąka ziemniaczana z kuchni. Zawarta w niej skrobia wygładza włosy, nadaje im blasku, a także sprawia, że są miękkie i podatne na stylizację. Wystarczy do około 2 łyżek zazwyczaj stosowanej maski dodać 1 łyżkę skrobi, wymieszać całość by nie powstały grudki i nałożyć na osuszone włosy na 30 minut. Dobrze, by produkt został nałożony w odległości 10 cm od skóry głowy, żeby nie obciążył kosmyków u nasady. Warto też "zamknąć" fryzurę pod czepkiem. Kiedy czas minie, należy spłukać produkt wodą i wysuszyć kosmyki suszarką. Efekty będą widoczne od razu.

Więcej o: