Masz go w kuchni! Kosztuje 2 zł, a działa jak botox na włosy za 300 zł. Efekt jak po wyjściu z salonu

Wiele kobiet marzy o pięknych włosach, które się nie niszczą. Przez wiele czynników to pragnienie często wydaje się być odległe, jednak nie musi tak być. Zastosuj kilka prostych technik pielęgnacyjnych z zastosowaniem domowych produktów, a włosy wzmocnią się bez ingerencji fryzjera.

Botoks na włosy stosuje się regeneracyjnie. W ostatnich latach zabieg stał się dosyć popularny i ma na celu wzmocnienie kosmyków poprzez dostarczenie im dużej ilości składników odżywczych. Ogromną wadą jest to, że może kosztować dużo pieniędzy i nie każdego na to stać. Na szczęście wygląd pasm można poprawić również poprzez zastosowanie domowych, naturalnych produktów, które zazwyczaj wykorzystujemy w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Co zamiast botoksu na włosy? Wykorzystaj żółtko

Ciekawym sposobem na odżywienie, wygładzenie i zmiękczenie włosów jest wykorzystanie żółtek z kurzych jajek. Dzięki regularnemu stosowaniu włosy przestaną być łamliwe. Przygotowanie zdrowotnej maseczki jest bardzo łatwe. Wystarczy wymieszać w niewielkim naczyniu surowe żółtka, nałożyć na wilgotne włosy, wetrzeć i pozostawić na 20 minut. Po tym czasie należy zmyć produkt wodą z dodatkiem szamponu. Zabieg warto powtarzać raz w miesiącu. 

Jak wyczyścić kratkę z piekarnika? Sięgnij po ten produkt za 1 zł, a będzie lśnić jak nowa (zdj. ilustracyjne) Posmaruj kratkę z piekarnika tą miksturą. Brud zejdzie bez szorowania

Jak stosować mąkę ziemniaczaną na włosy? Przygotuj odżywczą maskę

Okazuje się, że dobrym produktem wzmacniającym włosy jest zwykła mąka ziemniaczana z kuchni. Zawarta w niej skrobia wygładza włosy, nadaje im blasku, a także sprawia, że są miękkie i podatne na stylizację. Wystarczy do około 2 łyżek zazwyczaj stosowanej maski dodać 1 łyżkę skrobi, wymieszać całość by nie powstały grudki i nałożyć na osuszone włosy na 30 minut. Dobrze, by produkt został nałożony w odległości 10 cm od skóry głowy, żeby nie obciążył kosmyków u nasady. Warto też "zamknąć" fryzurę pod czepkiem. Kiedy czas minie, należy spłukać produkt wodą i wysuszyć kosmyki suszarką. Efekty będą widoczne od razu.

Szybki sposób na nieszczelne okna. Ten trik sprawi, że oszczędzisz na ogrzewaniu (zdj. ilustracyjne) Sposób na nieszczelne okna. Prosty trik, by oszczędzić na ogrzewaniu

Więcej o: