Jak prać ręczniki? Zastąp płyn tym produktem, a będą pachnące i puszyste

Pranie ręczników pozornie wydaje się łatwe. Okazuje się, że z czasem materiał nie jest już tak miękki i puszysty, jak podczas zakupu. Na szczęście można odzyskać ten efekt poprzez odpowiednie techniki pielęgnacyjne i stosowanie pomocnych produktów. Sprawdź, jak prać ręczniki.

Wytarcie się w czysty, miękki i pachnący ręcznik to bardzo przyjemne uczucie po pełnym wyzwań dniu. Niestety utrzymanie takiego efektu nie zawsze jest łatwe. Z tego względu warto wykorzystać proste wskazówki, które pomogą go odzyskać.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie? Stosuj się do wskazówek, żeby ich nie zniszczyć

Jeśli chcesz uzyskać efekt miękkich i puszystych ręczników, wprowadź kilka prostych zasad.

  1. Zanim włożysz ręczniki do pralki, namocz je w wodzie z dodatkiem octu lub sody oczyszczonej. Dzięki temu odzyskają miękkość.
  2. Nie pierz razem kolorowych i jasnych materiałów — te drugie mogą niefortunnie przejąć część barwnika.
  3. Staraj się, by bęben nie był przeładowany. Ręczniki potrzebują przestrzeni, by się nie zbić.
  4. Używaj połowy sugerowanej ilości detergentów. Dzięki temu materiał nie będzie sztywny.
  5. Zastąp płyn do płukania trzema łyżkami sody oczyszczonej rozpuszczonymi w połowie szklanki wody. Dzięki temu skutecznie pozbędziesz się bakterii, a ręczniki odzyskają swoją naturalną miękkość i puszystość.
  6. Po praniu dokładnie wytrzep materiał, co rozluźni włókna. 

Jak często prać ręczniki w pralce? Lepiej rób to regularnie

Ręczniki warto prać po 4-5 użyciach, zwłaszcza jeśli w łazience panuje spora wilgoć. Dłuższe wycieranie ciała w ten sam materiał może narazić je na kontakt z bakteriami, które podczas czyszczenia zostaną skutecznie zlikwidowane. Z tego samego powodu zawsze należy prać materiały przed pierwszym użyciem. Wybierając program najlepiej zdecydować się na ten o temperaturze 40-60 stopni lub sugerować się zaleceniami producenta z metki. Nie należy też prać w wysokich obrotach. 

Więcej o: