Wrzuć zapaloną zapałkę do toalety i chwilę poczekaj. To świetny sposób na oszczędzanie pieniędzy

Co się stanie, jeśli wrzucisz zapaloną zapałkę do toalety? Może jest to banalne, ale okazuje się, że działanie rozwiąże pewien popularny problem, z którym boryka się sporo osób. To także dobra alternatywa dla chemicznych środków. Sprawdź, jak działa nietypowa metoda.

Warto regularnie dbać o czystość toalety, żeby nie dopuszczać do namnażania się bakterii, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. To właśnie w tym miejscu gromadzą się nieprzyjemne zapachy, które unoszą się przez długi czas. Na szczęście istnieje pewien prosty trik, który pomoże zlikwidować problem. Sprawdź co się stanie, jeśli wrzucisz do muszli zapałkę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Zapal zapałkę i wrzuć do toalety. Ciekawy sposób na rozwiązanie popularnego problemu

Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu dochodzącego co jakiś czas z muszli, warto wypróbować prosty trik z użyciem zwykłej zapałki. Wystarczy ją podpalić, a następnie wrzucić do wody znajdującej się w toalecie. Siarka zawarta w niewielkim patyczku szybko rozejdzie się po toalecie maskując odpychającą woń i likwidując bakterie, które za nią odpowiadają. Po minucie załóż ochronne rękawiczki i wyciągnij z muszli przedmiot. Wyrzuć go do kosza na śmieci, ponieważ tego rodzaju materiały nie nadają się do spłukiwania w toalecie. Ten sposób to dobra alternatywa dla drogich, chemicznych odświeżaczy powietrza.

Zanim rozpoczniesz działania, zadbaj o swoje bezpieczeństwo i upewnij się, że w muszli nie znajduje się żaden łatwopalny środek czyszczący. Jeśli niedawno łazienka była gruntownie sprzątana, lepiej poczekać z zastosowaniem metody dwa-trzy dni.

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w toalecie? Jeśli nie chcesz wrzucać nic do muszli, możesz pominąć ten etap

Czasem się zdarza, że mamy opory przed wrzucaniem różnych przedmiotów do muszli. Z tego względu warto pominąć ten etap i prostu zapalić zapałkę, a po chwili zdmuchnąć płomień uważając, by się nie poparzyć. Wytworzony dym zadziała podobnie jak po wrzuceniu do muszli, jednak efekt nie będzie tak spektakularny.

Więcej o: