Czym wyczyścić dywan? Wykorzystaj szklankę produktu, który masz w kuchni. Będzie wyglądał jak nowy!

Co zrobić, żeby dywan był czysty jak nowy? Na pewno należy dokładnie go wyczyścić. Sklepowe specyfiki często nie dają pożądanego efektu, dlatego warto sięgnąć po mieszanki z domowych składników. Zaledwie jedna szklanka tego produktu wystarczy, by pozbyć się zabrudzeń.

Skuteczne wyczyszczenie dywanu nie jest łatwym zadaniem. Zazwyczaj proces jest czasochłonny, a jeśli stosujemy sklepowe specyfiki, może być też drogi. Z tego względu warto postawić na domowe sposoby, które stosowane były już wiele lat temu. Przy użyciu prostych produktów z kuchni można sprawić, że wykładzina będzie wyglądała, jakby dopiero co została przywieziona ze sklepu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Trzy skuteczne, domowe myki na czyszczenie różnych plam na dywanach

Co zrobić, żeby dywan wyglądał jak nowy? Zastosuj mieszankę z octem

Ocet jest powszechnie stosowanym produktem, dlatego warto wykorzystać go również do wyczyszczenia plam na dywanie

  1. Wymieszaj ze sobą wodę i kwas w proporcji 1:1, by otrzymać całą szklankę specyfiku.
  2. Nałóż gotowy produkt na zabrudzenia przy pomocy ściereczki.
  3. Wyszoruj powierzchnię, a po kilku minutach przetrzyj ją wilgotną, zamoczoną wcześniej w wodzie gąbeczką.

Specyficzny zapach octu można zamaskować, dodając kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Ta metoda sprawdzi się szczególnie na plamy po kawie i herbacie. 

Jak skutecznie odświeżyć dywan? Wypróbuj prostą metodę z sodą oczyszczoną

Soda oczyszczona zastosowana na dywan może zadziałać tak, jak dezodorant. Produkt zlikwiduje nieprzyjemny zapach i usunie niewielkie zabrudzenia. Wystarczy posypać włókna proszkiem, pozostawić na kilkadziesiąt minut i odkurzyć pozostałości.

Jak dbać o puszysty dywan? Kluczem do sukcesu jest regularne sprzątanie

Jeśli chcesz zachować czystość i puszystość nowego dywanu na długo, dobrze odkurzać go co kilka dni. Warto nie dopuszczać do tego, by unoszące się drobinki kurzu osiadały w dużych ilościach na materiale. Należy nie przyciskać końcówki odkurzacza za mocno i nie szarpać włosia, by go nie zniszczyć.

Więcej o: