Jak doprać skarpetki? Szklanka tego produktu wystarczy, by odzyskały biel

Jak doprać skarpetki? To może wydawać się trudne, jednak wykorzystanie domowych sposobów rozwiąże problem. Wystarczy zajrzeć do kuchennej szafki i wspomóc się kilkoma produktami. Sprawdź, co należy zrobić, by móc cieszyć się czystością materiału każdego dnia.

Niestety detergenty często nie radzą sobie skutecznie z dopieraniem zabrudzeń ze skarpetek. Z tego względu warto wypróbować inne sposoby. Nie dość, że są tanie, to jeszcze ekologiczne i skuteczne. Wystarczy jedna szklanka popularnego produktu, by materiał odzyskał biel.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Jak doprać skarpetki? Skutecznym sposobem na wydobycie bieli jest zastosowanie octu, soku z cytryny lub aspiryny

Ocet jest coraz częściej docenianym produktem. Wpływa na to fakt, że nie jest drogi, a może poradzić sobie z wieloma problemami w mieszkaniu — skutecznie odstrasza szkodniki i czyści różnego rodzaju powierzchnie. Jeśli chcesz doprać skarpetki, wystarczy, że połączysz 500 ml wody ze szklanką kwasu i zamoczysz je w roztworze na pół godziny. To świetny sposób na pozbycie się nie tylko zabrudzeń, ale też i bakterii. Po zabiegu wystarczy wyprać materiał w pralce z dodatkiem niedużej ilości detergentu. 

Innym sposobem jest gotowanie tkanin w wodzie z dodatkiem soku z cytryny przez około 20 minut lub rozkruszenie 5 tabletek aspiryny, rozpuszczenie ich w letniej cieczy i namoczenie materiału. Niezależnie od metody, na którą się zdecydujesz, ostatnim krokiem jest wypranie skarpetek w pralce.

Jak doprać kolorowe skarpetki? Wystarczy, że wykorzystasz szare mydło

Okazuje się, że na dopranie kolorowych skarpetek również są skuteczne sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie szarego mydła. Można to zrobić na dwa sposoby.

  1. Przed praniem w pralce mocz skarpetki w wodzie z dodatkiem szarego mydła (można je wcześniej starkować na dużych oczkach). Dzięki temu zabrudzenia zostaną usunięte.
  2. Rozpuść mydło w gorącej wodzie, wlej bezpośrednio do pralki i nastaw program.
Więcej o: