Jak doprać skarpetki? Szklanka tego produktu wystarczy, by odzyskały biel

Jak doprać skarpetki? To może wydawać się trudne, jednak wykorzystanie domowych sposobów rozwiąże problem. Wystarczy zajrzeć do kuchennej szafki i wspomóc się kilkoma produktami. Sprawdź, co należy zrobić, by móc cieszyć się czystością materiału każdego dnia.

Niestety detergenty często nie radzą sobie skutecznie z dopieraniem zabrudzeń ze skarpetek. Z tego względu warto wypróbować inne sposoby. Nie dość, że są tanie, to jeszcze ekologiczne i skuteczne. Wystarczy jedna szklanka popularnego produktu, by materiał odzyskał biel.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sierść twojego pupila jest dosłownie wszędzie? Sprawdź, jak skutecznie usunąć ją z ciuchów

Jak doprać skarpetki? Skutecznym sposobem na wydobycie bieli jest zastosowanie octu, soku z cytryny lub aspiryny

Ocet jest coraz częściej docenianym produktem. Wpływa na to fakt, że nie jest drogi, a może poradzić sobie z wieloma problemami w mieszkaniu — skutecznie odstrasza szkodniki i czyści różnego rodzaju powierzchnie. Jeśli chcesz doprać skarpetki, wystarczy, że połączysz 500 ml wody ze szklanką kwasu i zamoczysz je w roztworze na pół godziny. To świetny sposób na pozbycie się nie tylko zabrudzeń, ale też i bakterii. Po zabiegu wystarczy wyprać materiał w pralce z dodatkiem niedużej ilości detergentu. 

Innym sposobem jest gotowanie tkanin w wodzie z dodatkiem soku z cytryny przez około 20 minut lub rozkruszenie 5 tabletek aspiryny, rozpuszczenie ich w letniej cieczy i namoczenie materiału. Niezależnie od metody, na którą się zdecydujesz, ostatnim krokiem jest wypranie skarpetek w pralce.

Wyrzucasz to do toalety? Lepiej tego nie rób. Ten błąd może cię sporo kosztowaćWyrzucasz te rzeczy do toalety? To kosztowny błąd. Lepiej tego nie rób

Jak doprać kolorowe skarpetki? Wystarczy, że wykorzystasz szare mydło

Okazuje się, że na dopranie kolorowych skarpetek również są skuteczne sposoby. Jednym z nich jest wykorzystanie szarego mydła. Można to zrobić na dwa sposoby.

  1. Przed praniem w pralce mocz skarpetki w wodzie z dodatkiem szarego mydła (można je wcześniej starkować na dużych oczkach). Dzięki temu zabrudzenia zostaną usunięte.
  2. Rozpuść mydło w gorącej wodzie, wlej bezpośrednio do pralki i nastaw program.

Kosztuje mniej niż 3 zł, a działa na włosy jak botox za ponad 300 zł. Masz go w kuchni (zdjęcie ilustracyjne)Masz go w kuchni! Kosztuje 2 zł, a działa jak botox na włosy za 300 zł

Więcej o: