Wsyp do pralki łyżeczkę cukru i nastaw program. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania

Domowe sposoby bywają ułatwieniem. Są też sposobem na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Dzięki nim uratujesz też wiele rzeczy, w tym ubrania. Wystarczy, że dodasz do prania łyżeczkę cukru.

Po więcej sprawdzonych porad domowych zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Cukier znajdziemy zapewne w każdej kuchni. Choć zdrowiej jest ograniczyć jego spożycie, wciąż dodajemy go do herbaty, słodkich wypieków czy przetworów. Okazuje się, że to niejedyne zastosowanie tego produktu. Sprawdzi się również w domowych sposobach. Można go np. dodać do prania. Efekt cię zaskoczy.

Wsyp do pralki łyżeczkę cukru. Efekt? Ubrania jak nowe

Niektóre ubrania z biegiem czasu mogą tracić swój kolor. Wypłowiałe i sprane rzeczy przestają nadawać się do noszenia na co dzień. Powodem może być niewłaściwe pranie, stosowanie zbyt silnych detergentów i niewłaściwie dobrana temperatura. Problemem może być też zafarbowanie rzeczy przez element garderoby, który znalazł się w pralce przypadkiem. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim warto odpowiednio sortować ubrania przed wrzuceniem ich do pralki. Dobieraj program do informacji podanych na metce. Lepiej wybrać zbyt niską, niż zbyt wysoką temperaturę. By uratować ubrania przed utratą koloru, do każdego prania dodawaj też… łyżeczkę cukru.

Wsyp go do pojemnika na detergent i uruchom program. Cukier pozwoli nie tylko zachować, lecz także przywrócić kolor ubrań. Te, które zaczynają płowieć, możesz również namoczyć przez kilka godzin w misce z wodą i 3 łyżkami cukru. Ta metoda sprawdzi się zarówno w przypadku ubrań ciemnych i kolorowych, jak i jasnych.

Jak przywrócić kolor ubraniom? Ta przyprawa pozwoli uratować zafarbowane rzeczy

Jeśli do pralki z jasnym lub białym praniem przypadkowo wrzuciliśmy kolorową rzecz, prawdopodobnie skończyło się to zafarbowanymi ubraniami. Można je uratować dzięki tym przyprawom. O czym mowa? O soli i liściu laurowym. Sól przywróci ubraniom biel, liście laurowe z kolei pomogą pozbyć się efektów wpadki.

  • Do miski z wodą wsyp łyżkę drobno zmielonej soli. Zanurz w niej białe pranie, a następnie wyciśnij i rozwieś do wyschnięcia.
  • Zagotuj wodę w garnku i wrzuć kilka liści laurowych. Odstaw do przestudzenia, a następnie namocz zafarbowane ubrania w tak przygotowanym wywarze.
Więcej o: