Obrzydzają cię żółte plamy na desce sedesowej? Pozbądź się ich tym domowym sposobem za 2 zł

Jeśli na desce sedesowej pojawiły się nieestetyczne żółte plamy, nie masz się czym przejmować. Problem można rozwiązać w prosty sposób, korzystając z produktów, które masz już w domu.

Regularne czyszczenie toalety i utrzymywanie czystości w pomieszczeniu jest ważne, jeśli nie chcemy dopuścić do namnażania się szkodliwych dla zdrowia bakterii. Ogromną rolę odgrywa częste mycie deski sedesowej. Pomocne będą ekologiczne produkty, dzięki którym pozbędziesz się żółtych plam i zacieków. To świetna alternatywa dla drogich, chemicznych substancji czyszczących.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Czym usunąć żółte plamy z deski sedesowej? Przygotuj pastę z sody oczyszczonej

Skutecznym sposobem na pozbycie się nieestetycznych plam na desce sedesowej jest zastosowanie sody oczyszczonej. Wystarczy połączyć ją z wodą tak, by uzyskać gęstą pastę i nałożyć na zabrudzoną powierzchnię. Po 10 minutach należy wyszorować deskę i usunąć resztki papki przy pomocy ściereczki lub gąbki nasączonej wodą. To jeden z najtańszych i najprostszych sposobów na usunięcie brudu i zacieków.

Jak usunąć przebarwienia z deski sedesowej? Wykorzystaj płyny z kuchni

Jeśli chcesz pozbyć się plam i przebarwień z deski, wykorzystaj płyny, które możliwe, że masz już w swojej kuchni.

  1. Ocet. Wystarczy wlać 1 szklankę kwasu do muszli lub rozpylić produkt przy pomocy butelki z atomizerem na całym obszarze toalety. Kiedy minie 15 minut należy dokładnie wyszorować muszlę wraz z deską, a następnie spłukać wszystko wodą lub zetrzeć nasączoną nią ściereczką. W razie konieczności proces można powtórzyć, ponieważ jest w pełni bezpieczny i ekologiczny.
  2. Cola. Namocz ręcznik w napoju i rozłóż go na desce sedesowej, a resztę wlej do toalety. Po 20 minutach zdejmij tkaninę, wyszoruj plamy i umyj muszlę oraz inne elementy wodą.
Więcej o: