Jak usunąć kamień z muszli klozetowej? Wlej ten płyn i zostaw na noc. To sposób, który musisz znać

Żółty nalot w toalecie to częsty, choć nieestetyczny widok. Przyczyną jest twarda woda. Osad i zacieki potrafią być prawdziwą zmorą. Sprawdź, jak usunąć kamień z muszki klozetowej. Zadanie ułatwią te niezawodne, domowe sposoby.

Osad z kamienia to częsty widok w naszych łazienkach. Powodem jest twarda woda, przez którą nalot gromadzi się na dnie muszli czy przy wylocie spłuczki. To z kolei prowadzi po powstawania żółtych i nieestetycznych zacieków. Jak je usunąć? Sięgnij po te niezawodne domowe sposoby.

Po więcej sprawdzonych porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Jak usunąć kamień z dna muszli klozetowej? Wlej do środka ten produkt

By pozbyć się osadu z kamienia, który gromadzi się na dnie muszli klozetowej, sięgnij po ocet. Ten produkt potrafi rozprawić się z nawet najgorszym kamieniem. Ma jednak jedną wadę, im trudniejszy problem, tym więcej czasu będziesz potrzebować na jego pozbycie się. Możesz przyspieszyć cały proces, podgrzewając ocet w garnku.

Usuń wodę na tyle, na ile to możliwe. Możesz do tego wykorzystać pustą butelkę i zassać wodę do środka. Następnie wlej ocet spirytusowy 10% (lub mocniejszy) tak, by w całości pokrył osad z kamienia. Pozostaw na co najmniej kilka godzin, najlepiej na całą noc. Na koniec wyczyść dno muszli przy pomocy szczotki i spuść wodę.

Jak usunąć zacieki w muszli klozetowej? Sięgnij po niezawodny ocet

Ocet poradzi sobie również z zaciekami, które powstają przy ujściu wody ze spłuczki. Nasącz ręczniki papierowe w occie i przyłóż je do zabrudzonych miejsc, upewniając się, że przylegają do nich dokładnie. Pozostaw na kilka godzin, jeśli to konieczne, wymień ręczniki na świeże. Na koniec wyczyść toaletę.

Jak usunąć żółty osad z muszli klozetowej? Sięgnij po ten słodki napój

Z żółtym osadem w muszli i kamieniem świetnie poradzi sobie też… coca-cola. Wystarczy, że wlejesz butelkę tego napoju do wnętrza muszli klozetowej i pozostawisz na co najmniej godzinę. Po tym czasie wyczyść toaletę przy pomocy szczotki i spuść wodę. Co ciekawe, cola przy okazji pomoże udrożnić rury.

Więcej o: