Ubrania z lumpeksu nieprzyjemnie pachną? Wlej kilka kropli do pralki, a woń zniknie po jednym praniu

Zakupy w lumpeksach cieszą się ogromną popularnością. Mają jednak jedną wadę: znalezione w nich ubrania często specyficznie i brzydko pachną. Jak usunąć zapach ubrań z ciucholandu? Pomogą te sprawdzone sposoby.

Kupowanie ubrań w sklepach z odzieżą używaną ma wielu zwolenników. To sposób na zaoszczędzenie, ratowanie środowiska i zaopatrzenie szafy w prawdziwe perełki. Ubrania z lumpeksu mają jednak jedną wadę – specyficzny zapach, który jeszcze długo potrafi pozostawać na odzieży. Jak się go pozbyć? Sięgnij po te niezawodne sposoby.

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Jak pozbyć się zapachu ubrań z lumpeksu? Czasem zwykły proszek nie wystarczy

O tym, skąd się bierze specyficzny i dla wielu osób nieprzyjemny zapach ubrań z second-handów wciąż niewiele wiadomo. Jedni twierdzą, że przyczyną są środki dezynfekujące stosowane w sortowniach. Inni podkreślają, że to po prostu mieszanka różnych zapachów, takich jak wilgoć, pot, perfumy i woń magazynu. Gdzie leży prawda? Nie wiadomo, pewne natomiast jest, że zapach ten wsiąka we włókna skutecznie i na długo. Na tyle, że czasem trudno jest się go pozbyć zwykłym proszkiem do prania.

Jak usunąć zapach ubrań z ciucholandu? Dodaj kilka kropli do prania

Specyficzny zapach ubrań ze sklepów z używaną odzieżą zneutralizuje olejek sosnowy. Wystarczy, że kilka kropli dodasz do detergentu i uruchomisz pranie. Olejek możesz również wymieszać z 50 ml wody i 2 łyżeczkami kwasku cytrynowego. Tak przygotowaną miksturę wlej do pojemnika na płyn zmiękczający.

Jak pozbyć się zapachu ubrań z second-handu? Sięgnij po ten produkt

Specyficzny zapach używanych ubrań zneutralizuje również soda oczyszczona. Możesz ją wykorzystać na kilka sposobów.

  • Kilka łyżek sody oczyszczonej dodaj do detergentu i wsyp do pralki. Uruchom pranie.
  • Pół szklanki sody oczyszczonej wsyp do szczelnego worka. Wrzuć do środka ubrania i zawiąż worek. Wstrząśnij, by rzeczy pokryły się proszkiem i pozostaw na kilka godzin.
  • Sodę oczyszczoną wsyp do miski. Dodaj ciepłą wodę i wymieszaj. Zanurz ubrania i pozostaw na kilkanaście minut. Po namaczaniu wrzuć do pralki i uruchom pranie.

Jak odświeżyć zapach ubrań? Sięgnij po żelazko

Świetnym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnych zapachów jest wykorzystanie pary wodnej. Możesz sięgnąć po żelazko lub parownicę. Dzięki temu usuniesz nie tylko nieprzyjemne zapachy, lecz także roztocza czy bakterie.

Więcej o: