Jak zmniejszyć za duży pierścionek? Możesz to zrobić w domu w zaledwie kilka minut!

Ulubiony pierścionek zaczął zsuwać się z palca? A może kupowany w ciemno okazał się niedopasowany? Powodów może być wiele, skutek jest jeden - za duży pierścionek. Jak go zmniejszyć domowym sposobem? Oto kilka porad.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Otrzymanie biżuterii w prezencie, kupowanie pierścionków w ciemno, pomyłka w sklepie czy utrata wagi – to tylko kilka najczęstszych powodów, dla których konieczna staje się zmiana rozmiaru pierścionka. Te cenne i wykonane z drogich materiałów lepiej jest oddać do profesjonalisty. Co, jeśli potrzebujesz rozwiązania "na już"? Możesz wypróbować te sposoby, które pomogą rozwiązać problem.

Sposoby na za duży pierścionek. Czy można zmniejszyć go w domu?

Co robić, gdy pierścionek okazuje się za duży? Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oddanie go do jubilera lub złotnika. Profesjonalista będzie w stanie ocenić, czy zmniejszenie biżuterii będzie możliwe i zrobi to w bezpieczny sposób. Rozwiązaniem może być też sięgnięcie po domowe sposoby. Jednym z nich jest np. wkładka zmniejszająca. Możesz ją wykonać przy pomocy cienkiego drucika lub przezroczystej żyłki, które należy owinąć kilka razy wokół obręczy pierścionka. Czasem pomaga też zmiana palca lub założenie jednego pierścionka na drugi, choć ta metoda sprawdzi się jedynie wtedy, gdy biżuteria jest o wiele za duża. Innym, choć już nieco bardziej ryzykownym sposobem, jest sięgnięcie po klej na gorąco.

Jak zmniejszyć pierścionek? Domowy sposób na za dużą biżuterię

Jak zmniejszyć pierścionek przy pomocy kleju na gorąco? Na początek przygotuj kartkę papieru, pistolet na gorący klej i pierścionek. Wyczyść go wcześniej z brudu.

  • Połóż kartkę na stole. Rozgrzej pistolet.
  • Na środku kartki zrób sporej wielkości kroplę z kleju na gorąco.
  • Zanurz pierścionek spodnią częścią tak, by klej przywarł do obręczy.
  • Pozbądź się nadmiaru kleju, wycierając zewnętrzną krawędź pierścionka w papier.
  • Odczekaj, aż klej całkowicie wyschnie i stwardnieje. Powinno to zająć ok. 15 minut.

Klej na spodniej części pierścionka powinien wytworzyć przezroczystą otoczkę, która zmniejszy jego rozmiar. Jednocześnie łatwo będzie ją usunąć. Innym trikiem na zmniejszenie pierścionka podzieliła się z fanami TikTokerka Sandra Plajzer, choć do tej metody potrzebna będzie już pewna ręka. Metoda ta polega bowiem na wysmarowaniu rozgrzanym klejem obręczy pierścionka po wewnętrznej stronie. Pamiętaj, by zacząć od cienkiej warstwy.

Więcej o: