Jak pozbyć się pryszcza? Nigdy go nie wyciskaj! Te domowe sposoby usuną go zdecydowanie szybciej

Jak pozbyć się pryszcza? Większość z nas od razu wyciska krostki, jednak nie jest to najzdrowszy sposób na zadbanie o cerę. Zamiast tego dobrze jest sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby. Dzięki nim szybko rozwiążesz ten irytujący problem, nie narażając się na komplikacje zdrowotne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pryszcze to problem, z którym chcemy się jak najszybciej uporać. Nieprzyjemne dla oka gruczoły mogą pojawić się nawet przy regularnej pielęgnacji cery. Jak się ich bezpiecznie pozbyć? Oto najprostsze sposoby na zdrową skórę.

Zobacz wideo Jak powinna wyglądać pielęgnacja dwudziestolatki?

Jak pozbyć się pryszcza? Wyciskanie wcale nie pomaga

Na pytanie "jak pozbyć się pryszcza" większość z nas odpowie bez zastanowienia: "wycisnąć". Nie jest to jednak dobry sposób zadbania o cerę. Pozbywanie się nadmiaru łoju zablokowanego w gruczołach to tylko prowizoryczne rozwiązanie. W rzeczywistości, wyciskając nieestetyczny fragment skóry, uwalniamy zebrane w nim bakterie, które przyspieszają pojawianie się kolejnych krost. Jak pozbyć się pryszcza w bezpieczny sposób? 

Najlepiej jest zadbać o przesuszenie gruczołu. Wystarczy, że nałożysz na niego pastę do zębów lub papkę stworzoną z sody oczyszczonej i wody. Oba produkty szybko wysuszą krostę. Po 30 minutach od aplikacji zmyj środek z pryszcza. Skóra powinna prezentować się o wiele lepiej. Oprócz tego triku warto także użyć kostki lodu. Niska temperatura nie tylko przyniesie kojący chłód, ale także zamrozi krostę pod skórą. W ten sposób szybko zredukujesz jej rozmiar. Pamiętaj jednak, że zawsze dobrze jest skonsultować problemy z cerą u dermatologa. 

Skąd biorą się pryszcze? Za krosty odpowiedzialna może być dieta

Jednym z najczęstszych powodów pojawiania się pryszczy, jest nieodpowiednia dieta. Nadmiar łoju zbiera się w gruczołach podczas procesu oczyszczania skóry. Jeśli dieta obfituje w substancje, które nie są zbyt dobre dla organizmu, na twarzy i reszcie ciała szybko pojawią się zaskórniki i trądzik.

Jakich produktów unikać, aby tego uniknąć? Przede wszystkim ogranicz słone przekąski, ostre potrawy, słodycze i inne produkty o wysokim indeksie glikemicznym. Zamiast tego sięgnij po składniki bogate w cynk, witaminy z grupy B oraz błonnik.

Więcej o: