Jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać? Prawdziwe perełki znajdziesz w Bricoman, Jula i Castorama

Przerwy w dostawie, awarie czy brak dostępu do prądu to tylko niektóre powody, dla których warto zastanowić się nad zapewnieniem alternatywnego źródła energii elektrycznej. Jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać? Jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy.

Przerwy w dostawie czy dłuższe awarie wywołane gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi to tylko niektóre z powodów braku prądu w domu. Z krótkotrwałym problemem można sobie poradzić, co, jeśli takie sytuacje zdarzają się notorycznie lub obawiamy się, że w przyszłości będą się powtarzać? A może potrzebujemy dostępu do energii elektrycznej na działce rekreacyjnej? Wtedy warto rozważyć zakup agregatu prądotwórczego. Jakie urządzenie wybrać?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Oszczędzając prąd, realnie oszczędzamy nasze pieniądze?

Jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać? Wszystko zależy od naszych potrzeb

Przed wyborem urządzenia warto zadać sobie pytanie o to, jakie mamy potrzeby i co sprzęt ma ci zapewnić. Jeśli szukamy agregatu do domu jednorodzinnego, lepiej postawić na agregat jednofazowy o napięciu 230 V, który doskonale sprawdzi się podczas przerw w dostawie energii elektrycznej. Agregaty trójfazowe o napięciu 400 V to z kolei dobry wybór na budowę lub działkę. Kolejną kwestią jest typ konstrukcji. Jeśli zamierzasz często przenosić sprzęt lub zależy ci na jego mobilności, lepszym wyborem będzie agregat przenośny. Są mniejsze i lżejsze od stacjonarnych. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na czas działania i pracy, średnie zużycie paliwa i pojemność zbiornika. Dobrze jest też sprawdzić moc agregatu. Jeśli będzie niewystarczająca, możesz nie uruchomić określonych urządzeń. Pamiętaj, że powinna ona być większa, niż łączna moc sprzętów, które będą zasilane przez agregat.

Agregaty prądotwórcze zasilane są zwykle benzyną lub olejem napędowym, rzadziej skroplonym gazem. Jeśli potrzebujesz urządzenia, które będzie stanowiło awaryjną rezerwę, musisz wziąć pod uwagę liczbę urządzeń, które zamierzasz zasilać. Jeśli zastanawiasz się, jaki agregat prądotwórczy do domu wybrać, oto kilka propozycji.

Agregat prądotwórczy Fogo. Kupisz go w sieci Bricoman

Urządzenie to kosztuje 2189 zł. Agregat ma moc o wartości 3 kW, jest zasilany benzyną. Zapewnia 2 i pół godziny czasu pracy bez tankowania. Pojemność zbiornika wynosi 3,6 l. Jeśli chodzi o spalanie paliwa, silnik urządzenia zużywa ok. 1,2 l/h.

Agregat prądotwórczy BricomanAgregat prądotwórczy Bricoman Screen bricoman.pl

Agregat prądotwórczy Stanley: znajdziesz go w sklepach Jula

Agregat prądotwórczy SG 2400 Basic marki Stanley zapewnia pracę przez ok. 10 godzin przy poborze mocy w wysokości 1,6 kW. Urządzenie to kosztuje 1799 zł. Jest zasilane benzyną, a jego silnik spala ok. 1,5 l/h.

Agregat prądotwórczy JulaAgregat prądotwórczy Jula Screen jula.pl

Agregat prądotwórczy Yato: kupisz go w sklepach Castorama

Agregat kosztuje 1498 zł (w sklepie internetowym). Jest zasilany benzyną, pojemność zbiornika wynosi 3,6 l. Urządzenie o mocy 2 kW zużywa średnio 2,54 litrów paliwa na godzinę. Producent obiecuje średnio 8 godzin pracy.

Agregat prądotwórczy CastoramaAgregat prądotwórczy Castorama Screen castorama.pl

Więcej o: