Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Dzięki temu trikowi zaoszczędzisz czas i pieniądze

Brud, przypalenia, resztki potraw, plamy z tłuszczu, a wreszcie zapach spalenizny wywoływany przez wszystko, co wspomniane wcześniej. To może przytłoczyć. Na szczęście z pomocą przychodzą sprawdzone triki. Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Podpowiadamy.

Po więcej sprawdzonych porad i trików zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Czyszczenie piekarnika nie należy do ulubionych czynności. Przekonał się o tym zapewne każdy, kto próbował kiedyś doprowadzić do porządku mocno zabrudzone urządzenie. Zaniedbanie w połączeniu z częstym korzystaniem sprawiają, że zadanie może przytłoczyć. Z pomocą przychodzą domowe sposoby. Sprawdź, jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki. Ten trik pozwoli ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jak wyczyścić piekarnik? Dzięki niej poradzisz sobie nawet z najgorszym brudem

Zapominanie lub celowe pomijanie regularnego czyszczenia piekarnika po każdym użyciu może prowadzić do nagromadzenia się w jego wnętrzu brudu i resztek. Te z każdym kolejnym uruchomieniem urządzenia przypalają się i stają się coraz trudniejsze do usunięcia. Co wtedy? Warto ułatwić sobie zadanie i uniknąć długiego i męczącego szorowania. Pomoże zwykła tabletka do zmywarki. Okazuje się, że poradzi sobie nie tylko z brudnymi naczyniami, lecz także wnętrzem piekarnika.

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? To banalnie proste

Ten trik znacznie ułatwi ci zadanie. Dzięki niepozornej tabletce do zmywarki pozbędziesz się brudu bez męczącego szorowania. A urządzenie właściwie umyje się samo. Jak to zrobić? Na początek wyjmij z wnętrza piekarnika wszystkie blaszki, patelnie i inne przedmioty.

  • Uruchom piekarnik i ustaw temperaturę na 100 stopni Celsjusza.
  • Włóż tabletkę do zmywarki do naczynia żaroodpornego lub głębokiej blachy.
  • Zalej gorącą wodą, co najmniej do połowy jej wysokości.
  • Umieść naczynie lub blaszkę w piekarniku i pozostaw na 2 godziny.

Pod wpływem temperatury tabletka rozpuści się w wodzie, a para wodna osadzi na ściankach piekarnika. Dzięki temu zaschnięty i przypalony brud zmięknie i rozpuści się, a ty z łatwością usuniesz go zwykłą ściereczką. Po upływie wymaganego czasu po prostu wyciągnij naczynie, odczekaj chwilę, aż wnętrze przestygnie, a następnie dokładnie zmyj brud i resztki produktu przy pomocy ściereczki i czystej wody. Na koniec wytrzyj do sucha.

Więcej o: