Czym wyczyścić pomnik? Potrzyj płytę tą mieszanką, a efekt cię zaskoczy

Zbliża się 1 listopada, dlatego to idealny czas, by wyczyścić płyty nagrobne i pozbyć się kurzu, piasku i brudu spowodowanego zasychającym woskiem. Na szczęście zakup specjalistycznych preparatów nie jest konieczny. Dobry efekt osiągniesz, wykorzystując to, co masz już w domu.

Wosk, który rozlał się na nagrobku i zasechł, może być udręką dla osób, które mają za zadanie go sprzątnąć. Kiedy drogie preparaty nie spełniają swojego zadania, czas sięgnąć po tańsze, domowe produkty. Okazuje się, że nie dość, że są tanie, to świetnie poradzą sobie z problemem i nabłyszczą płytę nagrobną. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ten wosk ochroni łapy twojego pupila przed solą. Teraz spacer zimą będzie przyjemnością!

Czym usunąć plamy z pomnika po wosku? Wykorzystaj popularny produkt z kuchni

Każdy materiał, z którego wykonany jest nagrobek, wymaga specjalnego czyszczenia. Z tego względu nie należy wykorzystywać silnych środków, które mogłyby uszkodzić płytę. Wystarczy wykorzystanie prostych, kuchennych produktów, a problem zostanie szybko rozwiązany. Jeśli chcesz przygotować odpowiednią mieszankę, połącz ze sobą 2-3 łyżki octu i 1 l wody. Namoczenie gąbki w roztworze i wyczyszczenie nią nagrobka to klucz do sukcesu. Ważne, by przed rozpoczęciem działań sprawdzić na niewielkiej powierzchni, czy ocet nie spowoduje nieprzyjemnych dla oka odbarwień. Po usunięciu zabrudzeń należy przetrzeć kamień do sucha miękką ściereczką, na przykład z mikrofibry.

Jak dobrze umyć pomnik? Wypróbuj pastę z sody oczyszczonej

Innym sposobem na wyczyszczenie nagrobka produktem z kuchni jest wykorzystanie pasty z sody oczyszczonej. Wystarczy połączyć proszek z niewielką ilością wody, a powstałą papkę nałożyć na zabrudzenia i delikatnie wetrzeć miękką stroną gąbki. Warto zachować ostrożność, by nie porysować powierzchni. Po wszystkim należy usunąć resztki produktu przy pomocy wody i miękkiej ściereczki. 

Więcej o: