Zadbaj o chryzantemy, by cieszyły oko nie tylko 1 listopada. Wystarczy, że zastosujesz prosty trik

Chryzantemy są popularnymi jesiennymi kwiatami. Pięknie wyglądają hodowane w ogrodzie i w doniczkach. To piękna ozdoba nagrobków, zwłaszcza 1 listopada. Sprawdź, co należy zrobić, by przedłużyć kwitnienie roślin i cieszyć się dłużej bujnymi kwiatami.

Chryzantemy to piękne kwiaty, dlatego nie dziwi fakt, że często stawia się je na grobach — zwłaszcza na Wszystkich Świętych 1 listopada. Co jednak zrobić, by przedłużyć kwitnienie rośliny? Okazuje się, że wystarczy odpowiednio ją pielęgnować. Dzięki temu bujne kwiaty będą cieszyły oko przez dłuższy czas.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Jak przedłużyć kwitnienie chryzantemy? Odpowiednia pielęgnacja rośliny to klucz do sukcesu

Jeśli chcesz, by chryzantemy doniczkowe przetrwały jak najdłużej, zwróć na nie uwagę już podczas zakupu. Kwiaty nie powinny być w pełni rozwinięte, a przebarwienia i uszkodzenia na liściach to znak, że roślina może już być w trakcie choroby. Po zakupie warto o nie odpowiednio dbać.

  1. Regularnie podlewaj chryzantemy. Zachowaj przy tym zachować ostrożność — kwiaty uwielbiają wodę, jednak przelewanie może doprowadzić do gnicia korzeni.
  2. Wybierz odpowiednie miejsce na grobie, jeśli zamierzasz pozostawić kwiaty na cmentarzu. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu chryzantemy będą się pięknie rozwijać.
  3. Nie zapominaj o regularnym usuwaniu przesuszonych kwiatów i liści.

Co zrobić z chryzantemami na zimę? Jeśli o nie zadbasz, zakwitną w kolejnym sezonie

Po przekwitnięciu rośliny nie trzeba jej wyrzucać. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że w kolejnym sezonie będzie wyglądać równie pięknie. Wystarczy obciąć łodygi do wysokości około 15 cm i przechowywać kwiat w chłodnym, nieco oświetlonym pomieszczeniu. 

Jak przedłużyć żywotność ciętych chryzantem? Zastosuj odpowiednią odżywkę

Jeśli decydujesz się na zakup ciętych kwiatów, możesz sprawić, że dłużej będą piękne. Wystarczy dodać do wody tabletkę aspiryny, która zadziała odżywczo. Należy pamiętać, by rośliny były cały czas w wazonie i miały stały dostęp do płynu.

Więcej o: