Rozsyp wokół knota odrobinę tego produktu. Znicze na Wszystkich Świętych będą palić się dłużej

Gdy na Wszystkich Świętych stawiamy znicze na nagrobkach, zwykle chcemy, by wytrzymały się możliwie długo. Zdarza się jednak, że gasną już po kilku godzinach. Co robić, by znicze paliły się dłużej? Oto kilka porad.

Wszystkich Świętych coraz bliżej. Tego dnia odwiedzamy cmentarze i groby naszych bliskich, zapalamy na nich znicze na znak pamięci. Te jednak czasem gasną nawet po kilku godzinach. Co robić, by przedłużyć ich działanie? Jedną z metod jest zainwestowanie we wkłady elektroniczne z lampkami LED. Istnieją też triki, dzięki którym klasyczne znicze z parafiny będą paliły się znacznie dłużej. Jakie? Sprawdźmy.

Po więcej sprawdzonych porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wiesz jak się zachować, gdy ruchem kieruje policjant?

Znicze na cmentarz. Przed zakupem zwróć uwagę na ten szczegół

Zanim kupisz znicze, które ustawisz na nagrobkach, zwróć uwagę na kilka szczegółów. Kwestie estetyczne, takie jak wygląd i wielkość samego znicza, to jeden z najistotniejszych czynników. Wiele osób nie przejmuje się jednak jakością wkładu. Pamiętaj, że im większy i cięższy, tym dłużej będzie się palił. Zwróć też uwagę, czy na powierzchni parafiny nie znajdują się pęcherzyki powietrza. Im gładszy i bardziej jednolity wosk, tym wolniej będzie się wytapiał. Podczas ustawiania zniczy na pomniku pamiętaj, by w miarę możliwości osłonić je przed wiatrem. Silny podmuch może zdmuchnąć płomień.

Ten trik sprawi, że znicze będą paliły się dłużej. Jest banalnie prosty

By przedłużyć działanie znicza, ale też zwykłej świecy, którą zapalasz w domu, przyjrzyj się knotowi. Ten powinien mieć długość od 0,5 cm to 1 cm. Zbyt długi knot sprawi, że wkład będzie palił się nierównomiernie. Weź ostrze nożyczki i przytnij końcówkę. Dzięki temu znicz będzie wypalał się wolniej.

Co robić, by znicze paliły się dłużej? Sięgnij po te domowe sposoby

Znicze i świece będą paliły się wolniej, ale jaśniejszym płomieniem, jeśli wokół knota wysypiesz odrobinę zwykłej soli kuchennej. Innym sposobem na przedłużenie działania wkładu do zniczy jest włożenie go na kilka godzin do zamrażalnika. Dzięki temu wosk będzie topniał wolniej.

Więcej o: