Weź kulkę folii aluminiowej i potrzyj nią czajnik. Już zawsze będziesz stosować ten banalnie prosty trik

Tradycyjne czajniki, które ogrzewa się za pomocą kuchenki gazowej, często nie wyglądają zbyt estetycznie. Na metalowym sprzęcie szybko pojawiają się przypalone ślady. Brązowych plam dość ciężko jest się pozbyć. Wystarczy jednak użyć folii aluminiowej, żeby w prosty sposób rozwiązać ten problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Brud osadzający się na powierzchni czajników wykonanych ze stali nierdzewnej to częsty problem. Usunięcie brązowych plam jest jednak prostsze, niż może się to wydawać. Jak pozbyć się przypalonych zabrudzeń. Użyj folii aluminiowej, a czajnik ponownie zalśni czystością. 

Zobacz wideo Jak wyczyścić czajnik? Mamy na to 3 proste sposoby

Nieznane zastosowanie folii aluminiowej. Sreberko pomoże ci w domowych porządkach

Folia aluminiowa najczęściej używana jest do pieczenia i przechowywania żywności. Sreberko świetnie utrzymuje temperaturę, dzięki czemu stało się jednym z najpopularniejszych produktów kuchennych. Jak się okazuje, metalowe listki nie tylko poradzą sobie z jedzeniem, ale także sprawdzą się podczas domowych porządków. 

Większość sprzętów ze stali nierdzewnej można w prosty sposób zarysować. Druciaki i twardsze gąbki szybko zniszczą lśniącą powłokę. Z tego powodu dokładne czyszczenie metalowych urządzeń potrafi być dość problematyczne. Jeśli nie chcesz uszkodzić stali, sięgnij po folię aluminiową. 

Jak użyć folii aluminiowej do czyszczenia czajnika? Przydadzą ci się także detergenty i miękkie ściereczki

Aby doczyścić przypalony czajnik ze stali nierdzewnej, potrzebujesz tylko trzech produktów: folii aluminiowej, mleczka do czyszczenia oraz miękkiej ściereczki. Rozprowadź detergent po zabrudzonej powierzchni i zostaw go na kilka minut. Następnie urwij kilka listków sreberka i zwiń je w kulki. Tak przygotowaną folią przetrzyj czajnik. Skup się przede wszystkim na najbardziej zabrudzonych elementach.

Nie bój się, że zarysujesz sprzęt. Korzystając ze sreberka i mleczka do czyszczenia, szanse na uszkodzenie stali nierdzewnej są minimalne. Na sam koniec zmyj detergent z metalowej powierzchni i osusz ją miękką ściereczką. 

Więcej o: