Jak się pozbyć myszy z domu? Rozłóż te przyprawy, a nie tylko gryzonie uciekną w popłochu

Jesień coraz więcej niechcianych gości zaczyna szukać schronienia w naszych domach, spiżarkach czy garażach. Obecność gryzoni może stanowić zagrożenie dla naszych zapasów i zdrowia. Jak się pozbyć myszy z domu? Sięgnij po te sprawdzone sposoby na ich odstraszenie.

Myszy jesienią szukają nie tylko schronienia przed chłodem, lecz także zapasów pożywienia. Zniszczona i zanieczyszczona żywność, poprzegryzane kable czy odchody w piwnicy lub spiżarce to tylko część problemu związanego z obecnością tych gryzoni w domu. Na szczęście istnieją domowe sposoby na odstraszenie myszy i zniechęcenie ich do odwiedzin. 

Po więcej podobnych artykułów zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Jak się pozbyć myszy z domu? Rozłóż to w kącie, a problem zniknie

Metod na odstraszenie gryzoni jest wiele. Niektórzy stawiają na specjalistyczne sprzęty, które emitują ultradźwięki, inni sięgają po żywołapki. Na szczęście istnieją też sprawdzone domowe sposoby na odstraszenie myszy. Jednym z nich jest sięgnięcie po rośliny, które wydzielają nieprzyjemny dla tych gryzoni zapach. W ogrodzie warto posadzić:

  • Miętę,
  • Oleander,
  • Dziki rumianek,
  • Lawendę,
  • Wrotycz.

Świeże lub suszone liście mięty, pomidorów czy kwiaty lawendy możesz spokojnie rozłożyć w kątach w domu, rozwiesić w spiżarce czy w piwnicy. Ich zapach zniechęci do odwiedzin nie tylko myszy, lecz także pająki. W spiżarce czy kuchennych szafkach możesz umieścić też torebki po ziołowym naparze z mięty.

Jak pozbyć się myszy? Sięgnij po te sprawdzone sposoby

Odstraszająco na myszy zadziała również domowej roboty spray. Wystarczy, że przelejesz ocet do butelki ze spryskiwaczem i rozpylisz go w miejscach, w których mogą pojawić się myszy. Jeśli obawiasz się niechcianej wizyty tych gryzoni, możesz w pobliżu okien czy miejsc, którymi mogą się przedostawać do wnętrza domu, rozwiesić folię aluminiową.

Pamiętaj też, by dokładnie zabezpieczyć wszystkie miejsca, którymi szkodniki mogą wchodzić do domu. Mowa przede wszystkim o dziurach, również tych w okolicach rur czy wyjść instalacji, ale też otworach na poddaszu czy w piwnicach. Jeśli to możliwe, w oknach zamontuj siatki zabezpieczające.

Myszy w domu. Po czym poznać ich obecność?

Pierwszym sygnałem, że w twoim domu rozgościły się myszy, są ich odchody. Są czarne, kształtem przypominają ziarna ryżu. Innym znakiem ich obecności są nadgryzione kable, drewno czy papiery, np. stare książki czy gazety trzymane w piwnicy.

Więcej o: