Nosisz okulary? Jesienią koniecznie posmaruj szkła tym produktem, a zapomnisz o uciążliwym problemie

Parujące okulary to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi muszą zmierzyć się ich posiadacze szczególnie zimą i jesienią. Jak temu zapobiec? Okazuje się, że jest na to banalnie prosty trik.

Osoby noszące na co dzień okulary zdają sobie sprawę z tego, że nie zawsze bywa to komfortowe. Problem wywołuje wejście z zimnego podwórka do ciepłego mieszkania lub otwarcie nagrzanego piekarnika i zmywarki, z których unosi się para. Takie działanie szybko zaparowuje szkła, przez co trzeba na pewien czas zdjąć okulary. Skomplikowane może być też czyszczenie ich w sposób, który nie pozostawi smug. Na szczęście stosowanie kilku prostych trików skutecznie rozwiąże te kłopoty. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na zaparowane okulary i domowy płyn do dezynfekcji. Jak radzić sobie z pandemią?

Co zrobić na zaparowane okulary? Wykorzystaj... mydło w kostce!

Najszybszym sposobem na rozwiązanie problemu zaparowanych okularów jest wykorzystanie mydła w kostce. Wystarczy przetrzeć szkło bryłką, a później wytrzeć resztki produktu suchą, delikatną ściereczką. Należy przy tym uważać, by nie uszkodzić i nie porysować szkieł.

Co jest najlepsze do czyszczenia okularów? Przygotuj własny płyn

Specjalistyczny płyn do czyszczenia okularów może być drogi, dlatego warto przygotować go z produktów, które masz już w domu. W tym celu wystarczy połączyć ze sobą kieliszek wódki lub spirytusu, dwa kieliszki wody i kroplę płynu do mycia naczyń. Po wstrząśnięciu mikstura będzie gotowa do użycia. Warto przelać ją do pojemnika ze spryskiwaczem i stosować jako sprej. Najlepiej czyścić szkła przecierając je specjalnie przystosowaną do tego ściereczką lub delikatną szmatką z mikrofibry. Nie powinno się stosować ręczników papierowych, które mogą łatwo porysować okulary.

Więcej o: