Jak pozbyć się drugiego podbródka? Poświęć do 15 minut dziennie, a zobaczysz różnicę

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Zabiegi medycyny estetycznej mogą być drogie, więc warto poznać tańsze, domowe metody. Wystarczy jedna czynność wykonywana regularnie, aby zauważyć widoczną poprawę jędrności skóry.

Widoczny drugi podbródek na twarzy może być wywołany nadprogramowymi kilogramami, jednak nie zawsze tak jest. Proces starzenia również odgrywa ogromną rolę, ponieważ z czasem skórze zaczyna brakować kolagenu, co sprzyja jej wiotczeniu. Z tego względu warto zadbać o okolice podbródka, wykonując specjalnie do tego przeznaczone ćwiczenia ujędrniające. To najprostszy i najtańszy sposób, jeśli chcemy uniknąć zabiegów medycyny estetycznej. Wymaga jednak nieco cierpliwości.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zimowa pielęgnacja twarzy - te składniki mogą dużo zmienić

Jak pozbyć się drugiego podbródka domowym sposobem? Wykonuj proste ćwiczenia na twarz

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się drugiego podbródka bez pomocy skalpela jest regularne ćwiczenie mięśni twarzy, dzięki czemu zostaną wzmocnione. 

  1. Połóż się na twardym materacu lub podłodze, ugnij kolana, a ręce połóż wzdłuż ciała. Kilkuminutowe podnoszenie głowy, barków i wyciąganie szyi w celu napięcia mięśni to klucz do sukcesu.
  2. Jeśli chcesz pozbyć się drugiego podbródka, kładź go na wierzchniej stronie dłoni i delikatnie przyciskaj. Warto robić to przez kilka minut dziennie.
  3. Usiądź wygodnie na krześle i skieruj twarz w stronę sufitu. Układaj usta w jak do pocałunku lub zdjęcia, po czym pozwól im powrócić do naturalnego ułożenia. Takie napinanie i rozluźnianie mięśni skutecznie je wzmocni.

Efekty starannych ćwiczeń powinny być widoczne już po kilku tygodniach, jednak spektakularne mogą wymagać nawet kilku miesięcy.

Czy ćwiczenia na twarz działają? Jeśli chcesz mieć pewność, obserwuj swoje ciało

Gimnastyka twarzy przynosi efekty, jednak osiągnięcie zadowalającego rezultatu może zająć nawet kilka miesięcy. Najprościej można się o tym przekonać dzięki obserwacji twarzy, na przykład wykonując zdjęcia "przed" i "po". Dobrze, jeśli ćwiczenia wykonywane są często i skupiamy się na kilku, a nie tylko jednym z nich. Nie warto tracić zapału i poddawać się po tygodniu czy dwóch, ponieważ w tym przypadku cierpliwość z pewnością się opłaci.

Więcej o: