Spryskaj ściany tym specyfikiem, by szybko pozbyć się pleśni. Kupisz go już za 4 zł

Pleśń na ścianach źle wpływa na zdrowie, dlatego warto się jej szybko pozbyć. Na szczęście nie trzeba kupować w tym celu drogich specyfików, bo problem można rozwiązać tańszymi sposobami. Przyda się pewien produkt z kuchennej szafki.

Pleśń jest szkodliwa dla zdrowia, dlatego jeśli pojawi się na ścianach lub sufitach w domu, należy jak najszybciej się jej pozbyć. Warto wykorzystać w tym celu proste składniki z kuchni, które pomogą skutecznie rozwiązać problem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia?

Jak pozbyć się pleśni ze ścian w domu? Wypróbuj ten produkt z kuchni

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się pleśni ze ścian i sufitów jest wykorzystanie octu. Niskie pH produktu hamuje rozwój grzybów, dlatego warto przelać go do butelki z atomizerem i spryskać miejsca, w których występują nieestetyczne i szkodliwe dla zdrowia zabrudzenia. Po godzinie wystarczy zmyć resztki octu ze ściany i w razie konieczności powtórzyć zabieg. Jeśli plamy są większe, można połączyć ocet z sodą oczyszczoną, by utworzyć pastę i nałożyć ją na pleśń. W tym przypadku również należy zmyć resztki preparatu po godzinie. Ważne, by zadbać o prawidłową wentylację i ocieplenie pomieszczenia, a w razie możliwości jak najczęściej je wietrzyć. Zapobiegnie to szybkiemu rozwojowi grzyba. 

Czym grozi wdychanie pleśni? Nie bagatelizuj tych objawów i udaj się do lekarza

Obecność pleśni wpływa negatywnie na zdrowie. Przebywanie w zanieczyszczonym pomieszczeniu może powodować ból głowy, zatok, wysypkę, zaburzenia równowagi i katar. Szczególną ostrożność powinni zachować alergicy, osoby z obniżoną odpornością i dzieci. Jeśli zauważysz u siebie takie lub inne objawy po kontakcie z pleśnią, udaj się do lekarza i przedstaw sytuację. Możliwe, że wymagane będzie leczenie, a specjalista dobierze odpowiednie leki.

Więcej o: