Wsyp dwie łyżki do zmywarki i uruchom program. Będzie lśniła jak nowa, a brzydki zapach zniknie

Jak wyczyścić zmywarkę? Nieregularne czyszczenie filtra, pozostawianie naczyń w środku czy zalegające resztki jedzenia sprawiają, że z wnętrza urządzenia może zacząć unosić się nieprzyjemny zapach. Jak się go pozbyć? Wystarczą dwie łyżki tego produktu.

Więcej sprawdzonych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Przetrzymywanie brudnych naczyń w zamkniętej zmywarce sprawia, że resztki jedzenia zaczynają się psuć. Podobnie jak nieregularne czyszczenie filtra i usuwanie pozostałości po zmywaniu. Jeśli dodasz do tego brak wietrzenia sprzętu po zakończeniu cyklu mycia, otrzymasz mieszankę powodującą wyjątkowo nieprzyjemny zapach i rozwój pleśni. Jak wyczyścić zmywarkę i pozbyć się brzydkiej woni? Sięgnij po te domowe sposoby.

Czyszczenie kuchenki Jak wyczyścić kuchenkę z tłuszczu? Spryskaj ją tym specyfikiem

Jak wyczyścić zmywarkę? Wsyp do środka dwie łyżki tego produktu

W wyczyszczeniu zmywarki i pozbyciu się nieprzyjemnych zapachów pomoże soda oczyszczona. Ten produkt możesz wykorzystać podczas codziennych porządków w kuchni, łazience, podczas prania czy odświeżania tapicerki. Sprawdzi się też jako środek czyszczący urządzenia, takie jak pralka czy zmywarka.

  • Zanim przejdziesz do czyszczenia zmywarki, wyjmij filtr i wypłucz go z brudu i resztek.
  • Wsyp dwie łyżki sody oczyszczonej do pojemnika na tabletki lub detergent.
  • Uruchom pusty cykl, najlepiej program eko.

Po zakończeniu mycia sprawdź, czy sprzęt jest czysty. Wnętrze wytrzyj ręcznikiem lub ściereczką. By uniknąć powstawania brzydkich zapachów i gromadzenia się pleśni, pamiętaj o czyszczeniu filtra. Nie pozostawiaj brudnych naczyń na kilka dni. Po zakończonym cyklu mycia pozostawiaj urządzenie otwarte, by dobrze wywietrzało.

Wsyp do pralki łyżeczkę cukru i nastaw pranie. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania (Zdj. ilustracyjne) Wsyp do pralki łyżeczkę cukru i nastaw program. Efekt cię zaskoczy

Czyszczenie zmywarki domowym sposobem. Ten produkt pomoże pozbyć się osadu i odświeży urządzenie

Nie zapominaj też o regularnym czyszczeniu zmywarki w środku. Elementy takie jak koszyki na sztućce, półki na noże czy śmigła zdemontuj. Wyciągnij filtr. Wszystkie te części umyj pod bieżącą wodą gąbką z odrobiną płynu do mycia naczyń. Rozpuść pół szklanki kwasku cytrynowego w połowie szklanki wody i wymieszaj. Zanurz w miksturze gąbkę lub ścierkę i dokładnie wytrzyj i wyszoruj wnętrze zmywarki i wszystkie zakamarki. Na koniec wytrzyj do sucha czystą ściereczką.

Więcej o: