Wymieszaj to z wodą, a szybko doczyścisz przypaloną patelnię. Potrzebne produkty masz w domu

Jak usunąć przypalone ślady na dnie patelni? Wcale nie musisz wydawać kroci na drogie detergenty. Wszystkie potrzebne produkty pewnie już masz w domu. Dodaj je do wody i umyj naczynia. Dzięki nim nie będziesz tracić czasu na długotrwałe usuwanie zaschniętych plam.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przypalona patelnia to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi można się spotkać w kuchni. Usunięcie spalenizny nie jest łatwe, jednak dzięki kilku sprawdzonym sposobom można to zrobić w ekspresowym tempie. Wszystkie potrzebne produkty na pewno masz w domu.

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Dodaj to do wody i wymyj patenie. Pozbądź się spalenizny w mgnieniu oka

Zwykle, aby usunąć spaleniznę, sięgamy po silne detergenty. Jak się okazuje, wcale nie musisz używać chemii, żeby twoje naczynia znów zalśniły czystością. Jedyne czego potrzebujesz to soda oczyszczona. Wymieszaj  ją z wodą w proporcjach 2:1. Aby wzmocnić efekt, do mieszanki możesz dodać wody utlenionej. Całość dokładnie wymieszaj, aż nie otrzymasz jednolitej konsystencji. Następnie przepłucz patelnię i nałóż substancję na przypaloną powierzchnię. 

Pozwól substancji działać przez około 30 minut. Po tym czasie wyczyść całość miękką gąbką. Jeśli plamy nie zejdą, powtórz całą czynność, aż do skutku. Pamiętaj, aby nie używać druciaka bądź innych myjek tego rodzaju. Twardy materiał może uszkodzić stalową powłokę patelni; 

Jak uniknąć przypalenia patelni? Pamiętaj o tych zasadach

Aby uniknąć przypalania patelni, nie zapominaj o myciu jej po smażeniu. Nie rób tego bezpośrednio po przyrządzeniu posiłku. Gwałtowne zmiany temperatury mogą uszkodzić naczynie. Na uszkodzenia najbardziej narażone są patelnie wykonane z teflonu oraz ceramiki. Stalowe przyrządy również mogą się przypalić, jednak czyszczenie ich jest o wiele prostsze. Zawsze używaj miękkich myjek - twarde gąbki mogą zarysować delikatne powłoki. 

Więcej o: