Włóż ją do piekarnika i ustaw grzanie. Kuchenka zalśni czystością, a ty zapomnisz o szorowaniu

Czyszczenie brudu w piekarniku wydaje się trudne i czasochłonne, jednak nie musi tak być. Istnieją sposoby, by zrobić to o wiele szybciej, a w dodatku bez potrzeby żmudnego szorowania przypalonej powierzchni. Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki?

Jeśli chcesz szybko i skutecznie wyczyścić piekarnik, zapomnij o drogich, specjalnych środkach ze sklepu. Wystarczy, że użyjesz kapsułki, którą zazwyczaj wykorzystujesz do mycia talerzy w zmywarce. Ta niepozorna tabletka dzięki czyszczącym i nabłyszczającym właściwościom świetnie sprawdzi się do usuwania zabrudzeń z wielu różnych powierzchni. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Przygotuj głęboką blachę i ustaw grzanie

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, jednak piekarnik powinien być czyszczony po każdym użyciu. To najlepszy sposób, by nie dopuścić do powstawania przypaleń, zasychania resztek jedzenia i nieprzyjemnego zapachu. Jeśli sprzęt został zaniedbany, można wyczyścić go kapsułką do zmywarki bez konieczności szorowania. Wystarczy nagrzać piekarnik do 100 stopni Celsjusza, umieścić tabletkę w głębokiej blasze, zalać ją wrzątkiem i włożyć do kuchenki na około dwie godziny. Po tym czasie należy wyjąć naczynie, uważając, by się nie poparzyć, wylać do zlewu pozostałości płynu i przetrzeć wnętrze urządzenia zwilżoną ściereczką w celu pozbycia się resztek zabrudzeń. 

Do czego można użyć tabletek do zmywarki? Może mieć wiele ciekawych zastosowań

Tabletka do zmywarki dzięki swoim właściwościom może być wykorzystana do czyszczenia wielu innych powierzchni np.:

  1. Podłogi — Rozpuść dwie kapsułki w wiadrze z ciepłą wodą i umyj parkiet, a będzie lśnić czystością.
  2. Pralki — Wrzuć dwie tabletki bez osłonek do pustego bębna i nastaw program na minimum 60 stopni Celsjusza. Pralka zostanie wyczyszczona, a zawarta w kapsułkach sól zmiękczy wodę i zapobiegnie osiadaniu kamienia.
  3. Toalety — Wrzuć jedną kapsułkę do muszli i poczekaj, aż się rozpuści. Wyszoruj powierzchnię, a pozbędziesz się nieprzyjemnego zapachu i brudu.
Więcej o: