Czym wyczyścić złoto? Kilka kropel tego produktu wystarczy, by lśniło jak nowe

Złota biżuteria potrafi olśnić swoim blaskiem, jeśli jest regularnie czyszczona. By mogła służyć jak najdłużej, warto o nią dbać. Sprawdź, jak wyczyścić zaśniedziałe złoto. Metody nie muszą być skomplikowane i kosztowne.

Złoto jest popularnym tworzywem, z którego produkuje się łańcuszki, zegarki czy pierścionki. Niestety, ma to do siebie, że szybko pokrywa się brudem i traci blask, dlatego wymaga regularnego czyszczenia. Okazuje się, że domowe produkty mogą być równie skuteczne jak te ze sklepu. Sprawdź, jak wyczyścić złoto.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zadbaj o biżuterię. Jak wyczyścić i spakować świecidełka?

Jak często czyścić złotą biżuterię? Warto robić to regularnie

Biżuteria wykonana ze złota powinna być czyszczona zawsze, gdy zauważymy na niej pierwsze oznaki zabrudzeń. Zazwyczaj mają formę zielonkawego, czarnego lub fioletowego nalotu. Warto raz w miesiącu przetrzeć tworzywo spirytusem lub wódką, a następnie wypolerować. Nie należy czyścić cennych przedmiotów pod bieżącą wodą nad zlewem, ponieważ jeśli wpadną do odpływu, wyciągnięcie ich nie będzie łatwe.

Jak domowym sposobem wyczyścić złoto? Wykorzystaj te produkty, a szybko usuniesz zabrudzenia

Domowe sposoby skutecznie poradzą sobie z zabrudzeniami na złocie. Dobierz metodę, wykorzystując składniki, które masz już w domu. Pamiętaj, by ostrożnie czyścić biżuterię, na której znajdują się drogocenne kamienie.

  1. Płyn do mycia naczyń. Ten sposób sprawdzi się na niewielkie zabrudzenia. Wystarczy zamoczyć złoto w wodzie z dodatkiem kilku kropel płynu do mycia naczyń. Po 15 minutach kąpieli należy wypolerować przedmiot specjalną ściereczką.
  2. Sól i sok z cytryny. Zamocz biżuterię w soku z cytryny z dodatkiem soli na około 45 minut. Możesz również wypolerować ją połową owocu. Następnie opłucz złoto wodą i przetrzyj szmatką.
  3. Pasta do zębów. Pocieraj biżuterię szczoteczką z dodatkiem pasty, a następnie wypłucz ją wodą i wypoleruj.
Więcej o: