Jak pozbyć się zmarszczek domowym sposobem? Dodaj ją do kremu i ciesz się gładką, jędrną cerą

Okazuje się, że dzięki domowym sposobom można opóźnić powstawanie zmarszczek. Efekt gładkiej i jędrnej cery uzyskasz, stosując produkty z kuchennej szafki. Już niewielka ilość jednego z nich dodana do kremu wystarczy, by spowolnić powstawanie nowych bruzd.

Opóźnienie procesu starzenia się skóry i powstawania zmarszczek wydaje się skomplikowane, jednak pomogą w tym proste, domowe sposoby. Nie trzeba zostawiać fortuny w salonach kosmetycznych i kupować drogich kosmetyków, bo to, co mamy w kuchni może okazać się hitem pielęgnacyjnym, który zniweluje widoczność bruzd i opóźni powstawanie nowych. Wystarczy wykorzystać oliwę z oliwek i cebulę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Jak odmłodzić twarz w domu? Dodaj do ulubionego kremu oliwę z oliwek

Ciekawym sposobem na odmłodzenie skóry i opóźnienie starzenia jest dodanie do nawilżającego kremu na twarz bezpośrednio przed użyciem kilku kropel oliwy z oliwek. Płyn dzięki zawartości witaminy E, A i K zadziała odświeżająco, odbudowująco, przeciwzmarszczkowo i przywróci naturalną barierę lipidową skóry. Może też zmniejszyć widoczność blizn, przebarwień i innych zmian skórnych.

Jak pozbyć się zmarszczek domowym sposobem? Wykorzystaj zbawienne właściwości cebuli

Obieranie i krojenie cebuli może i nie należy do najprzyjemniejszych zadań, jednak sam sok z warzywa przyniesie świetne efekty, jeśli zostanie wykorzystany jako kosmetyk na twarz. To bogate źródło witaminy C i przeciwutleniaczy, dlatego może posłużyć jako produkt opóźniający starzenie się skóry. Zabieg z zastosowaniem cebuli można przeprowadzić na dwa sposoby.

  1. Obierz cebulę, umyj ją i przekrój na pół. Przetrzyj twarz warzywem, omijając okolice oczu i ust, a po kilku minutach umyj skórę wodą.
  2. Gotuj obrane warzywo w wodzie przez 15 minut. Po tym czasie rozgnieć je na papkę i nałóż na twarz jak maseczkę, omijając okolice oczu i ust. Po 10 minutach zmyj pozostałości.

Pamiętaj, by przed zastosowaniem cebuli na twarz wykonać na niewielkim fragmencie skóry próbę uczuleniową. Jeśli wystąpią zmiany, zaczerwienienie, swędzenie lub wysypka, należy wybrać inną metodę pielęgnacji.

Więcej o: