Jak pozbyć się zmarszczek domowym sposobem? Dodaj ją do kremu i ciesz się gładką, jędrną cerą

Okazuje się, że dzięki domowym sposobom można opóźnić powstawanie zmarszczek. Efekt gładkiej i jędrnej cery uzyskasz, stosując produkty z kuchennej szafki. Już niewielka ilość jednego z nich dodana do kremu wystarczy, by spowolnić powstawanie nowych bruzd.

Opóźnienie procesu starzenia się skóry i powstawania zmarszczek wydaje się skomplikowane, jednak pomogą w tym proste, domowe sposoby. Nie trzeba zostawiać fortuny w salonach kosmetycznych i kupować drogich kosmetyków, bo to, co mamy w kuchni może okazać się hitem pielęgnacyjnym, który zniweluje widoczność bruzd i opóźni powstawanie nowych. Wystarczy wykorzystać oliwę z oliwek i cebulę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Młoda skóra na długo? Znamy na to sposoby. Wieczorna pielęgnacja cery dojrzałej

Jak odmłodzić twarz w domu? Dodaj do ulubionego kremu oliwę z oliwek

Ciekawym sposobem na odmłodzenie skóry i opóźnienie starzenia jest dodanie do nawilżającego kremu na twarz bezpośrednio przed użyciem kilku kropel oliwy z oliwek. Płyn dzięki zawartości witaminy E, A i K zadziała odświeżająco, odbudowująco, przeciwzmarszczkowo i przywróci naturalną barierę lipidową skóry. Może też zmniejszyć widoczność blizn, przebarwień i innych zmian skórnych.

Folia aluminiowa i czajnikZwiń folię w kulkę i potrzyj nią czajnik. Ten trik cię zaskoczy

Jak pozbyć się zmarszczek domowym sposobem? Wykorzystaj zbawienne właściwości cebuli

Obieranie i krojenie cebuli może i nie należy do najprzyjemniejszych zadań, jednak sam sok z warzywa przyniesie świetne efekty, jeśli zostanie wykorzystany jako kosmetyk na twarz. To bogate źródło witaminy C i przeciwutleniaczy, dlatego może posłużyć jako produkt opóźniający starzenie się skóry. Zabieg z zastosowaniem cebuli można przeprowadzić na dwa sposoby.

  1. Obierz cebulę, umyj ją i przekrój na pół. Przetrzyj twarz warzywem, omijając okolice oczu i ust, a po kilku minutach umyj skórę wodą.
  2. Gotuj obrane warzywo w wodzie przez 15 minut. Po tym czasie rozgnieć je na papkę i nałóż na twarz jak maseczkę, omijając okolice oczu i ust. Po 10 minutach zmyj pozostałości.

Pamiętaj, by przed zastosowaniem cebuli na twarz wykonać na niewielkim fragmencie skóry próbę uczuleniową. Jeśli wystąpią zmiany, zaczerwienienie, swędzenie lub wysypka, należy wybrać inną metodę pielęgnacji.

Jak się pozbyć myszy z domu? (zdj. ilustracyjne)Jak się pozbyć myszy z domu? Rozłóż te przyprawy, a uciekną w popłochu

Więcej o: