Wlej tę miksturę do doniczki z wrzosami. Dzięki temu nie uschną i odwdzięczą się bujnymi kwiatami

Wrzosy to rośliny, które świetnie sprawdzają się jesienią jako ozdoba balkonów. Jeśli chcesz cieszyć się długo pięknymi i bujnymi kwiatami, sprawdź, jak o nie dbać. Dzięki tym prostym sposobom nie uschną i wprawią w zachwyt każdego, kto je zobaczy. Dowiedz się, co należy zrobić.

Wrzosy to piękne i niezbyt drogie rośliny, dlatego cieszą się ogromną popularnością wśród fanów zieleni oraz ozdób ogrodowych i balkonowych. Po zakupie warto zadbać o kwiaty, by mogły przetrwać dłużej niż jeden sezon. Wystarczy stosować się do prostych wskazówek pielęgnacyjnych i wspomagać korzenie odpowiednimi mieszankami, które z łatwością przygotujesz w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Jak uprawiać wrzosy na balkonie i w ogrodzie? Podlewaj je wodą z tym dodatkiem, a nie uschną

Wrzosy od razu po zakupieniu powinny zostać przesadzone do większej doniczki i podsypane od góry korą sosnową. Najlepiej rozwijają się w ziemi o kwaśnym pH, około 3,5-4,5. Żeby mogły zdrowo rosnąć, warto podlewać je wodą po gotowanych jajkach. Taka mikstura jest bogata w mikro i makroelementy, które pozytywnie wpływają na zdrowie i rozwój roślin doniczkowych i ogrodowych. Innym sposobem jest nawożenie wrzosów miksturą uzyskaną po zalaniu skorupek wodą. Taka mieszanka przed użyciem powinna odleżeć kilka dni. Zarówno pierwsza, jak i druga opcja to bomby witaminowe, które korzystnie wpłyną na rozwój kwiatów.

Jak dbać o wrzosy? Uważaj, żeby nie dostarczyć korzeniom zbyt dużo wody

Ze względu na dosyć płytki system korzeniowy można łatwo przelać wrzosy, co spowoduje ich gnicie. Z tego względu należy stale kontrolować poziom nawodnienia gleby, by była tylko lekko wilgotna. Ważne, by kwiaty znajdowały się w doniczce, która pod spodem będzie miała dziurki — dzięki nim nadmiar wody spłynie i nie uszkodzi korzeni. Jeśli nie chcesz wysuszyć kwiatów, dbaj o to, by gleba nigdy nie była całkiem sucha. Wrzosy najlepiej rozwijają się na świeżym powietrzu, dlatego warto trzymać je w ogrodzie lub na balkonie.

Więcej o: