Gigantyczna kolejka do kolejki na Kasprowy Wierch. "Zamiast odpoczywać, jadą postać"

Turyści w Zakopanem skorzystali z ostatnich kilku dni pięknej jesiennej pogody i ruszyli po bilety do kolejki na Kasprowy Wierch. Zdjęcia tłumów w Kuźnicach za każdym razem wywołują spore dyskusje. Nie wszyscy bowiem rozumieją takie podejście.

Zakopane przyciąga turystów nie tylko w sezonie letnim. Ostatnie kilka ciepłych i pogodnych dni sprawiło, że nie tylko na szlakach można było spotkać tłumy. Na jednej z grup na Facebooku pojawiło się zdjęcie ogromnej kolejki po bilety wjazdowe na Kasprowy Wierch. To częsty widok szczególnie latem. Jak można się było spodziewać, post wywołał burzliwe dyskusje.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Po więcej zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Tłum po bilety do kolejki na Kasprowy Wierch. To częsty widok nie tylko w sezonie

Kasprowy Wierch to jeden z najpopularniejszych szczytów w Tatrach Zachodnich. Nie każdy turysta decyduje się jednak na wspinaczkę szlakiem. Wielu postanawia ułatwić sobie zdobycie tego szczytu i wjeżdża na górę kolejką linową. To jednak wiąże się z koniecznością zakupu biletów. I tu pojawia się problem, a mianowicie ogromne kolejki do kas. W sezonie potrafią ciągnąć się długim wężem, to jednak nie zniechęca turystów. Tak było i tym razem. Choć szczyt sezonu letniego dawno minął, piękna i słoneczna pogoda przyciągnęła tłumy chętnych do zdobycia Kasprowego Wierchu.

Ogromna kolejka po bilety do kolejki. "Zamiast odpoczywać, jadą postać"

Zdjęcie 17 października opublikował na zakopiańskiej grupie na Facebooku jeden z turystów. Widać na nim tłum stojących w kolejce po bilety. Wężyk ciągnie się daleko poza kadr. Post wywołał burzliwą dyskusję. Nie każdy pochwala wjeżdżanie kolejką linową na szczyt, inni zwracają uwagę na to, że stanie w kolejce to utrudnianie sobie wypoczynku.

Czy taki widok jeszcze kogoś dziwi?
Dłużej stoi się kolejce, niż wchodzi na Kasprowy
Mnie dziwi jedno. Czy tym ludziom nie szkoda czasu na stanie w kolejce
Co trzeba mieć w głowie, żeby stać w tej kolejce??? Szlak przez Myślenickie Turnie nie jest trudny, a i przez Halę Gąsienicową jest urokliwy…
Zamiast odpoczywać, jadą postać

Warto przypomnieć, że bilety można zakupić przez Internet lub w automatach. To pozwoli uniknąć stania w kolejce przez wiele godzin.

Więcej o: