Te kwiaty bez obaw możesz postawić przy kaloryferze. Sezon grzewczy im nie straszny

Sezon grzewczy to czas, gdy powietrze w mieszkaniu jest suche. Z tego względu wiele roślin w domowych doniczkach może ucierpieć, jednak są odmiany, którym niestraszne gorące otoczenie. Sprawdź, jakie kwiaty nie boją się bliskiej obecności kaloryfera i jak je pielęgnować.

Sezon grzewczy nierzadko sprawia kłopoty wielu roślinom doniczkowym, które trzymamy w swoich mieszkaniach. Na szczęście niektóre odmiany dobrze znoszą ciepłe otoczenie i nic nie stoi na przeszkodzie, by trzymać je blisko kaloryfera. Dowiedz się, na jakie gatunki warto postawić jesienią i zimą, a także jak je pielęgnować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Jaki kwiat może stać przy kaloryferze? Postaw na gatunki, które doskonale znoszą ciepło

Istnieją gatunki kwiatów, które świetnie poradzą sobie w sezonie grzewczym i można je postawić obok kaloryfera. Należą do nich:

  1. Billbergia zwisła - te rośliny nie tolerują bezpośredniego nasłonecznienia, a jesienią i zimą dobrze sobie radzą w temperaturze pokojowej. Warto polepszyć wilgotność kwiatu poprzez wypełnienie jego podstawki drobnymi kamyczkami zalanymi wodą.
  2. Fiołek afrykański - gatunek pochodzi z ciepłych terenów, dlatego dobrze znosi ciepło. Należy uważać, by nie narażać kwiatów na przeciągi i by nie padały na nie promienie słoneczne. Fiołki potrzebują dużo przestrzeni, by bujnie rosnąć.
  3. Sanseweria - kwiaty potocznie zwane są wężownicami. Nie mają dużych wymagań uprawowych i doskonale znoszą suszę, przez co zapominanie o podlewaniu nie wyrządzi im krzywdy.

Jak dbać o kwiaty w sezonie grzewczym? O tym lepiej nie zapominać

Jeśli chcesz cieszyć oko bujnymi, pięknymi kwiatami w ciepłym mieszkaniu, pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji roślin:

  • zraszaj je wodą, która ma temperaturę pokojową i omijaj okolice płatków, żeby nie zgniły,
  • wyposaż mieszkanie w elektroniczny nawilżacz powietrza,
  • jeśli stawiasz rośliny na nagrzanym parapecie, umieść pod doniczkami tekturowe podkładki, które zatrzymają ciepło,
  • pozbywaj się zeschniętych liści, regularnie je przycinając,
  • czyść liście z kurzu miękką, wilgotną ściereczką.
Więcej o: