Zamiast płynu do zmiękczania, wsyp do komory pół szklanki tej przyprawy. Na pewno masz ją w kuchni

Chodzenie w miękkich ubraniach jest bardzo przyjemne, dlatego często dodajemy do prania płyn do zmiękczania tkanin. Specyfik nie jest ekologicznym środkiem, dlatego warto zastąpić go tym, co mamy w kuchni. Sprawdź, co można wsypać lub wlać do komory i jakie zalety ma to działanie.

Wiele płynów do zmiękczania tkanin może wywoływać uczulenie, dlatego warto wiedzieć, czym je zastąpić. Okazuje się, że odpowiednie produkty znajdują się już w wielu kuchennych szafkach. Nie dość, że są w pełni ekologiczne, to jeszcze dużo tańsze i przynoszą podobne efekty. Jednym z nich jest soda oczyszczona.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak zmiękczyć pranie bez płynu do płukania? Wykorzystaj to, co masz już w kuchni

Soda oczyszczona pochłania zapachy i reguluje poziom pH, dlatego może mieć wiele zastosowań. Produkt dodany do pralki działa podobnie jak płyn zmiękczający, a dodatkowo wzmacnia działanie detergentów, na przykład kapsułek i innych środków do prania. Jedyne co należy zrobić, to wsypać 1/2 szklanki sody do każdego cyklu płukania. Takie działanie pozwoli cieszyć się miękkimi, przyjemnymi w dotyku ubraniami.

Jak samemu zrobić płyn zmiękczający? Gdy wlejesz go do pralki, już nigdy nie kupisz specyfiku ze sklepu

Przy pomocy innych domowych produktów również można uzyskać efekt miękkich ubrań. W pierwszej kolejności warto upewnić się, które z nich mamy już w domu, żeby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Środek zmiękczający można przygotować na kilka sposobów:

  1. Wlej do słoika 1/2 szklanki octu, 1,5 łyżeczki sody i 10 kropel wybranego olejku eterycznego, na przykład z drzewa herbacianego. Zmieszaną substancję stosuj jak płyn do zmiękczania tkanin.
  2. Wlej do naczynia 250 ml ciepłej wody, 2 łyżeczki sody oczyszczonej, 500 ml octu jabłkowego i 15 kropel olejku eterycznego. Po wymieszaniu składników wlej 4-5 łyżek do komory podczas każdego prania.
Więcej o: