Wsyp jedną łyżkę do wody, a zamiokulkas będzie ci wdzięczny. Niezawodny trik, aby wypuścił nowe liście

Zamiokulkas to jedna z najpopularniejszych roślin domowych. Swoją sławę zawdzięcza w dużej mierze pięknym i bujnym liściom. Jak pielęgnować kwiaty zamiokulkas? Wystarczy, że podczas podlewania, nie zapomnisz dodać łyżki tego produktu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Właściwa pielęgnacja roślin często jest wymagająca. Zamiokulkas idealnie nada się jako prezent dla początkujących entuzjastów uprawy kwiatów, gdyż opieka nad nim wcale nie jest trudna. Zaledwie jedna łyżka tego produktu sprawi, że będzie się zdrowo rozwijać. Poznaj przepis na domowy nawóz, dzięki któremu roślina bujnie urośnie. 

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Dlaczego zamiokulkas nie wypuszcza nowych liści? Wypróbuj ten nawóz 

Rośliny potrzebują kilku głównych składników do zdrowego rozwoju. Jednym z nich jest azot, w który bogata jest... żelatyna. Produkt kosztuje zaledwie kilka złotych i jest dostępny w większości sklepów spożywczych. Jak za jej pomocą przygotować domowy nawóz? Na samym początku podgrzej około 200 ml wody. Jedną łyżkę proszku wsyp do rozgrzanego płynu. Całość dokładnie wymieszaj. Poczekać, aż środek przestygnie, a następnie rozcieńcz go trzema szklankami ostudzonej wody. Tak przygotowaną mieszanką podlewaj zamiokulkasa co najmniej raz w miesiącu.

Substancja nie tylko przyspieszy rozwój rośliny, ale także wzmocni jego korzenie. Co więcej, liście zamiokulkasa uzyskają intensywną zieloną barwę. Nawozy azotowe najlepiej stosować na wiosnę oraz latem. To właśnie w tych okresach kwiaty najbardziej potrzebują tej substancji. W czasie chłodniejszych pór roku lepiej jest sięgnąć po nawozy na bazie potasu. Jak przygotować domowy środek tego typu ze skórek banana?

Jak dbać o zamiokulkasa jesienią? Przygotuj nawóz ze skórek banana 

Jesienią dobrze jest dostarczyć roślinom odpowiednich składników odżywczych. W tym okresie kwiaty najbardziej potrzebują potasu. Aby wykonać domowej roboty nawóz, potrzebujesz skórek po bananach. Obierki zalej wodą i odczekaj 24 godziny. Po tym czasie przelej część płynu do butelki z atomizerem. Dolej odrobinę substancji do podłoża oraz spryskaj nią liście kwiatów. W ten sposób zadbasz o ich zdrowie i właściwy rozwój.  

Więcej o: