Weź puszkę tego napoju i wypłucz w nim włosy. Pasma odzyskają blask i zdrowy wygląd

Prawidłowa pielęgnacja włosów to klucz do sukcesu, jeśli chcemy, by wyglądały pięknie, a na dodatek zdrowo i bujnie rosły. Sklepowe specyfiki nie zawsze się sprawdzają, dlatego warto postawić na produkty domowe.

Skuteczne odżywki do włosów nie muszą być drogie, bo sprawdzą się też proste i tanie mieszanki z domowych produktów. Ciekawym sposobem na płukanie pasm jest wykorzystanie piwa pszenicznego. To bogate źródło witamin i składników odżywczych, które wzmocnią kosmyki, nadadzą im blasku i sprawią, że będą zdrowo rosły.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Czym płukać włosy? Wykorzystaj bogate w witaminy piwo pszeniczne

Piwo jest produktem, który do płukania włosów wykorzystywały już starsze pokolenia. Okazuje się, że przynosi świetne efekty poprzez odżywienie pasm, a nawet może pomóc w zminimalizowaniu łupieżu i nadmiernego przetłuszczania się skóry głowy. Jeśli marzysz o kręconych włosach, jest to produkt dla ciebie. Piwo wydobywa z kosmyków naturalny skręt.

Jak używać piwa do włosów? Wystarczy przestrzegać kilku zasad

  1. Do przygotowania płukanki wybierz piwo pszeniczne niepasteryzowane, bez dodatków smakowych. 
  2. Przelej napój do przygotowanego wcześniej pojemnika i pozostaw otwarte na 2 dni. Będzie gotowe do użycia, gdy alkohol odparuje i cały gaz zniknie. W przeciwnym wypadku produkt wysuszy włosy.
  3. Dodaj do piwa odrobinę wody.
  4. Umyj włosy tak, jak zawsze, a następnie oblej je napojem, odsącz pasemka miękkim ręcznikiem (uważaj, by nie szarpać włosów) i poczekaj, aż naturalnie wyschną. 

Jak samemu zrobić płukankę do włosów? Wykorzystaj proste, domowe produkty

Innym prostym i tanim sposobem na odżywienie włosów jest stosowanie płukanki ze skrzypu polnego lub pokrzywy. Wystarczy zaparzyć saszetkę herbaty, poczekać aż ostygnie i oblać nią suche lub mokre kosmyki od nasady. Metoda przyspieszy porost włosów i zapobiegnie szybkiemu rozdwajaniu się końcówek.

Więcej o: