Zanim nałożysz rajstopy, włóż je do zamrażalnika. Ten trik pomoże uniknąć wpadki

Eleganckie przyjęcie, oficjalne wyjście czy chłodny dzień. To wtedy sięgamy po rajstopy. Niestety, zdarza się, że te szybko się prują, już po chwili i w najmniej pożądanym momencie pojawiają się oczka. Jak temu zapobiec? Wypróbuj ten trik.

Więcej trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cieniowanie oka łyżką, eyeliner w dowolnym kolorze, podrasowanie tuszu do rzęs - testujemy znane triki

Cerowanie rajstop przeszło już do lamusa. Mało kto się na to decyduje, szczególnie że kolejną parę można kupić w większości drogerii czy marketów. Zdarza się jednak, że oczko czy dziura pojawią się w najmniej dogodnym momencie. By temu zapobiec, możesz zawsze nosić przy sobie zapasową parę lub sięgnąć po triki, które pozwolą uniknąć wpadki.

Włóż rajstopy do zamrażarki. Ten trik pomoże uniknąć wpadki

By nowo zakupione rajstopy były bardziej wytrzymałe i odporne na zaciągnięcia, po rozpakowaniu zwilż je lekko wodą i włóż do zamrażalnika na ok. godzinę. Po tym czasie wyciągnij je i poczekaj, aż wyschną. Mrożenie wzmocni włókna i sprawi, że będą bardziej wytrzymałe na przetarcia i uszkodzenia, które mogą prowadzić do powstawania oczek. Wystarczy wykonać je tylko raz, najlepiej zaraz po zakupie i jeszcze przed pierwszym założeniem. Jeśli chcesz uniknąć wpadki, pamiętaj, by spiłować paznokcie u stóp i uważać na biżuterię.

Oczko w rajstopach. Jak je zatrzymać i co robić, by uniknąć dziur?

Noszenie zapasowej pary rajstop nie zawsze jest możliwe. A prująca się para potrafi skutecznie zepsuć elegancką stylizację. Istnieje wiele różnych sposobów na to, by zatrzymać oczko i sprawić, że nie będzie się powiększało. Najpopularniejszym sposobem jest zamalowanie go bezbarwnym lakierem do paznokci. Możesz to zrobić na ciele lub ostrożnie zdjąć rajstopy. Pamiętaj, by odczekać kilka minut, aż lakier wyschnie i zabezpieczy dziurę. Innym sposobem jest wysmarowanie oczka mydłem w kostce. Obie metody powinny zatrzymać prucie.

Sposobem na uniknięcie oczek jest nie tylko mrożenie, lecz także spryskanie rajstop lakierem do włosów. Najlepiej zrób to już po założeniu ich na nogi. Podarte rajstopy możesz wykorzystać w domu, np. do wycierania luster, ścierania kurzu czy wykonać z nich woreczki zapachowe do szafy.

Więcej o: