Dodaj kilka kropel do wody i podlej drzewko szczęścia. Szybko zobaczysz wysyp nowych listków

Grubosz jajowaty nie jest wymagający w uprawie. Jego delikatne listki idealnie nadają mu unikatowego wyglądu. Jeśli chcesz zadbać o jego zdrowy rozwój, podlej go korzystając z tego produktu. Dzięki temu drzewko szczęścia pięknie zakwitnie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Drzewko szczęścia, czy też grubosz jajowaty, to jedna z najciekawszych zielonych ozdób domu. Pielęgnacja sukulenta nie jest zbyt wymagająca, jednak aby utrzymać zdrowy rozwój rośliny, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jeden produkt, który dostępny jest w każdym sklepie spożywczym, sprawi, że drzewko pięknie zakwitnie. Jak właściwie dbać o tę roślinę?

Zobacz wideo Jak ochronić rośliny balkonowe przed chorobami grzybicznymi? Wypróbuj ekologiczny oprysk

Grubosz jajowaty. Jakie warunki są najlepsze dla drzewka szczęścia?

Grubosz jajowaty najlepiej rozwija się w piaszczysto-gliniastej glebie. Warto także podsypać go próchniczą ściółką. Pamiętaj także, aby zastosować warstwę drenażu na dnie doniczki, w której masz zamiar zasadzić roślinę. Drzewko szczęścia potrzebuje także dużej ilości światła. Najlepiej, jeśli ustawisz sukulent w północnym oknie. Promienie słoneczne z południa mogą mieć zły wpływ na roślinę. Silne zaczerwienienie oraz blaknięcie liści mogą być spowodowane działaniem właśnie tego czynnika.

Latem dobrze jest wystawić roślinę na balkon. W ten sposób przyspieszysz jej wzrost. Nocą chłodniejsza temperatura stymuluje także kwitnięcie drzewka. Pamiętaj także o przycinaniu grubosza na wiosnę. Dzięki temu gałązki rośliny odrosną mocniejsze i zdrowsze. 

Drzewko szczęścia - pielęgnacja to klucz sukcesu. Podlej roślinę tym produktem

Drzewko szczęścia lepiej reaguje na przesuszenie niż na przelanie. Korzenie rośliny szybko gniją. Z tego powodu warto zadbać o to, aby latem ziemia pozostawała lekko wilgotna. Zimą, należy ograniczyć nawilżanie grubosza do minimum. Nie używaj do tego wody z kranu, gdyż płyn zwykle jest zbyt twardy dla rośliny. Przed nawilżeniem drzewka zagotuj ją, a następnie poczekaj, aż ostygnie. 

Jeśli chcesz zadbać o zdrowy rozwój drzewka szczęścia, dodaj do wody odrobinę soku z cytryny. Substancja odpowiednio zakwasi glebę i przyspieszy wzrost sukulenta. Wystarczy, że wyciśniesz jeden owoc, a następnie podlejesz nim grubosza. Rób to, co najmniej raz w miesiącu. Po takiej kuracji listki drzewa zyskają głęboką zieloną barwę i staną się o wiele gęstsze. 

Więcej o: