Zamiast wyrzucać do śmieci, wsyp je do butów. Nietypowa metoda rozwiąże śmierdzący problem

Istnieje wiele różnych technik pielęgnacyjnych obuwia, jednak mało kto wie, co się stanie, jeśli włoży się do środka fusy po kawie. Okazuje się, że może to rozwiązać pewien popularny, uciążliwy problem. Sprawdź, na czym polega metoda, a przestaniesz wyrzucać fusy do śmieci.

Sporo osób nie wyobraża sobie dobrego rozpoczęcia dnia bez wypicia porannej kawy. Fusy po napoju zazwyczaj lądują w koszu na śmieci, jednak, zamiast wyrzucać, można wykorzystać je do rozwiązania pewnego popularnego problemu. Przekonaj się, na czym polega ta metoda i jakie niesie ze sobą korzyści.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Do czego można wykorzystać fusy po kawie? Włóż je do butów i zobacz, co się stanie

Okazuje się, że kawowe fusy mają właściwości neutralizujące zapachy i mogą działać lepiej, niż chemiczne specyfiki. Z tego względu warto je wykorzystać jako środek do pozbycia się nieprzyjemnej woni z butów. Wystarczy wysuszyć pozostałości po kawie i rozłożyć równomiernie w obuwiu, a następnego dnia usunąć resztki produktu.

Wrzuć skórkę tego owocu do cukiernicy i zobacz, co się stanie. Efekt na pewno cię zaskoczy (zdj. ilustracyjne) Wrzuć skórkę tego owocu do cukiernicy. Efekt na pewno cię zaskoczy

Co zrobić z fusami po kawie? Resztki przyniosą wiele korzyści

Fusy po kawie ze względu na swoje właściwości mogą mieć wiele zastosowań. Oprócz niwelowania zapachów świetnie sprawdzą się też na przykład jako:

  1. Nawóz do kwiatów — W ziemi z dodatkiem tego produktu świetnie rozwiną się gardenie, azalie i inne kwiaty. Fusy zwiększają przepływ wody i powietrza w glebie, dlatego to dobry nawóz do roślin doniczkowych. 
  2. Odświeżacz do lodówki — Wystarczy umieścić fusy w pojemniczku z dostępem powietrza i włożyć do chłodziarki, by pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.
  3. Maseczka — Połącz fusy z kilkoma kroplami oliwy z oliwek i nałóż na twarz, omijając okolice oczu, by skóra została odświeżona. Zmyj produkt po kilku minutach.
  4. Peeling do ciała — Zmieszaj fusy z oliwą z oliwek lub niewielką ilością mydła w płynie, lub żelu pod prysznic i masuj powstałym kosmetykiem ciało przez kilka minut, a następnie spłucz pozostałości.

Ćmianka Wymieszaj z wodą i zalej odpływ. Tych owadów pozbędziesz się w mgnieniu oka

Więcej o: