Suszysz włosy w ten sposób? "To dosłownie najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić"

Ten popularny sposób na suszenie włosów w rzeczywistości może im zaszkodzić. Jeśli chcesz zadbać o swoje kosmyki, koniecznie z niego zrezygnuj. Poznaj bezpieczniejszy trik, który nie tylko zadba o zdrowie pasemek, ale także poprawi ich wzrost. Jest banalnie prosty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najczęstszym sposobem na suszenie włosów, jest zawijanie ich w ręcznik. Jak się okazuje, popularny trik ma zły wpływ na zdrowie kosmyków. Istnieje jednak inny sposób, który jest o wiele bezpieczniejszy. Dowiedz się, jak właściwie zadbać o swoją fryzurę

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak zadbać o włosy? Nie owijaj ich ręcznikiem zaraz po kąpieli 

Pielęgnacja dłuższych włosów często sprawia sporo problemów. Już sam sposób suszenia kosmyków może mieć na nie zły wpływ. Zdaniem popularnej TikTokerki Amy Diala, owijanie ich ręcznikiem może przyspieszać wypadanie pasemek. FIlmik, w którym tłumaczy negatywne działanie tego sposobu obejrzało już ponad 600 tys. osób.

To dosłownie najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić swoim włosom.

Wystarczy jednak zajrzeć do komentarzy, aby znaleźć wiele głosów sprzeciwu. W sekcji pojawiło się wiele opinii, które całkowicie odrzucają tę teorię. - Jestem fryzjerką i naprawdę, to nie jest aż tak złe dla włosów. Nie oznacza to jednak, że ten sposób rzeczywiście jest w 100% bezpieczny. Fryzura zawinięta w ciężki od wody ręcznik mocno obciąża cebulki, co może powodować ich wypadanie. 

Sporo osób zauważyło także, że influencerka czesze kosmyki, gdy te są jeszcze mokre. Ta czynność  również może być dla nich szkodliwa. Zanim chwycisz za szczotkę lub grzebień, nałóż na pasemka maskę lub odżywkę. W ten sposób zadbasz o ich zdrowie.

Sprawdzone sposoby na piękne włosy. Wypróbuj ten trik

Zamiast owijać włosy zwykłym, materiałowym ręcznikiem, o wiele lepiej jest to zrobić produktem wykonanym z bawełny lub mikrofibry. Możesz także użyć starej koszulki wykonanej z "oddychających" włókien. Dzięki temu nie przesuszysz skalpu i zadbasz o zdrowie kosmyków. Pamiętaj natomiast, aby nie "ściskać mocno" włosów i nie zawijać ich na długo bezpośrednio po myciu. 

Więcej o: