Rozpuść dwie łyżeczki w wodzie i potrzyj kafelki. Ten produkt za 3 zł to prawdziwy pogromca zacieków

Często nawet regularne czyszczenie łazienki nie wystarcza, do utrzymania jej w perfekcyjnym tanie. Zacieki i osady to problem, z którym mierzy się większość z nas. Wystarczy jednak, że użyjesz tego produktu, a na dobre pożegnasz się z tymi zabrudzeniami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak doczyścić kafelki? To zadanie może sprawiać pewne problemy. Nie każdy detergent pozbędzie się tych irytujących zabrudzeń. Co gorsza, wiele środków może uszkodzić płytki. Na szczęście istnieje jeden produkt, dzięki któremu usuniesz najgorsze plamy w bezpieczny sposób.  

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Czym myć kafelki z połyskiem? Użyj kwasku cytrynowego

Jednym z najlepszych domowych sposobów na doczyszczenie kafelek jest trik z kwaskiem cytrynowym. Produkt nie tylko usunie nieestetyczne plamy, ale także nada płytkom charakterystycznego połysku. Osad z kamienia oraz zacieki nie mają z nim szans. Wystarczy, że rozpuścisz dwie łyżeczki proszku w litrze wody.

W ten sposób powstanie mieszanina, która szybko poradzi sobie z najgorszymi zabrudzeniami. Nasącz nią ściereczkę lub gąbkę i wyszoruj brudną powierzchnię. Odczekaj do 30 minut, po czym przetrzyj kafelki mokrą szmatką. Efekt zobaczysz od razu po zastosowaniu tego triku. 

Jak wyczyścić bardzo brudne kafelki? Przyda ci się ocet

Ocet to produkt, który pojawia się w wielu sprawdzonych sposobach na domowe porządki. Nie ma się jednak czego dziwić. Środek fenomenalnie sprawdza się w walce z wieloma rodzajami zabrudzeń. Jeśli przeszkadza ci jego zapach, dodaj do niego kilka kropel olejku eterycznego. Lawenda, mięta lub cytrusy - wybierz zapach, który najbardziej do ciebie pasuje.

Nasącz ścierkę kwasem i natrzyj nim zabrudzenia. Odczekaj chwilę, po czym przetrzyj powierzchnie mokrą gąbką. Jeśli chcesz wzmocnić działanie tego środka, po nałożeniu go na zabrudzenia, sięgnij po sodę oczyszczoną. Rozpuść dwie łyżeczki proszku w szklance wody. Tak przygotowaną mieszankę wetrzyj w plamy. Na koniec kafelki dokładnie opłucz wodą lub przetrzyj mokrą ścierką.

Więcej o: