Rozwieś pranie w ten sposób. Wyschnie szybciej, a ty pozbędziesz się problemu wilgoci

Pranie i suszenie ubrań jesienią i zimą to prawdziwe utrapienie. Rzeczy schną wolno, a w domu gromadzi się wilgoć. To z kolei sprawia, że zaczynają brzydko pachnieć. Jak tego uniknąć? Sięgnij po trik, który przyspieszy suszenie prania.

Po więcej sprawdzonych porad zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Zimą suszenie prania potrafi zająć nawet kilka dni. Rozstawianie suszarki tuż przy rozkręconym na maksymalną temperaturę kaloryferze to kiepski pomysł. Suszarka bębnowa to znaczne ułatwienie, nie każdy może sobie pozwolić na taki zakup. Sprawdź, jak szybko wysuszyć ubrania i ograniczyć wilgoć w domu.

Jak szybko wysuszyć pranie? Ten trik świetnie sprawdzi się nie tylko zimą

Wiosną, latem czy wczesną jesienią pranie możesz bez obaw wywieszać na dworze. Problem pojawia się, gdy temperatury zaczynają znacznie spadać, a w powietrzu unosi się smog. To nie najlepszy czas do suszenia ubrań na powietrzu. Wieszanie ich w zamkniętych i ogrzewanych pomieszczeniach może z kolei prowadzić do gromadzenia się wilgoci. Sprzyja też rozwojowi pleśni. Problemem jest też brak miejsca. Jak szybko wysuszyć pranie? Rozwiązaniem może być sięgnięcie po wieszaki. W ten sposób zaoszczędzisz miejsce na suszarce, a ubrania będą schły szybko i równomiernie. Po wyciągnięciu rzeczy z pralki rozwieś je na wieszakach, a następnie zawieś na suszarce, zachowując pomiędzy nimi kilka centymetrów wolnej przestrzeni. Pamiętaj, by dokładnie je wytrzepać. Dzięki temu nie będą pogniecione.

Co robić, by pranie szybciej wyschło? Pamiętaj o kilku ważnych krokach

W trakcie suszenia prania w domu czy mieszkaniu warto pamiętać o kilku krokach. Nie tylko zimą, gdy wywieszanie ubrań na dworze nie wchodzi w grę, a w domu ogranicza nas przestrzeń.

  • Jeśli to możliwe, uruchom podczas prania wysokie obroty. To sprawi, że nadmiar wody odwiruje, a ubrania szybciej wyschną. Ta metoda ma jednak jedną wadę – rzeczy mogą być mocniej pogniecione.
  • Przed rozwieszeniem prania w pomieszczeniu porządnie je wywietrz. Wystarczy, że na 15 minut otworzysz szeroko okna. Wcześniej sprawdź jednak jakość powietrza w okolicy.
  • Pamiętaj, by dokładnie wytrzepać mokre ubrania. Wieszaj je na suszarce w równych odstępach i pamiętaj, by nie przysuwać jej do ściany czy mebli. Ważny jest swobodny przepływ powietrza.
Więcej o: