Wymieszaj ją z wodą i wyszoruj zlew. Dzięki temu odzyska dawny blask, a brud zniknie

Zlew narażony jest na wiele różnych zabrudzeń. A utrzymywanie go w czystości to podstawa. Mnożą się w nim bakterie i inne drobnoustroje, a gdy niewystarczająco dbamy o porządek, zaczynają unosić się nieprzyjemne zapachy. Wystarczy jednak odrobina tego produktu, by zlew znów był czysty i lśniący.

Po więcej domowych sposobów zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

W zlewie regularnie myjemy naczynia, owoce, warzywa, a nawet ręce. Resztki jedzenia, osad czy brud lepiej jest usuwać regularnie. Nie potrzebujesz do tego drogich produktów. Nawet z trudnymi plamami poradzisz sobie dzięki tym domowym sposobom. Wystarczy opakowanie sody oczyszczonej.

Ćmianka Wymieszaj z wodą i zalej odpływ. Tych owadów pozbędziesz się w mgnieniu oka

Posyp nią zlew lub wsyp do odpływu. Dzięki temu odzyska dawny blask

Wiele domowych sposobów wykorzystuje produkty, które zwykle już mamy w naszych łazienkach czy kuchniach. Jednym z nich jest soda oczyszczona. Dzięki niej pozbędziesz się wielu zabrudzeń, w tym przypaleń, osadu z kamienia, a nawet plam na ubraniach. Jak wyczyścić zlew sodą oczyszczoną? Posyp nią powierzchnię i odczekaj kilka minut. Następnie wilgotną gąbką wyszoruj zabrudzenia, a na koniec dokładnie spłucz. Dzięki temu usuniesz brud i osad, a także pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. Kilka łyżek możesz również wsypać do odpływu i zalać gorącą wodą. Dzięki temu usuniesz blokujące przepływ wody resztki. Z trudnymi zabrudzeniami uporasz się przy pomocy pasty z sody. Wymieszaj 2-3 łyżki z odrobiną wody i wymieszaj do uzyskania gęstej konsystencji. Nałóż ją na zabrudzenia, szczególnie wokół sitka, i pozostaw na 15 minut. Następnie wyszoruj i spłucz.

Wsyp do pralki sodę oczyszczoną i nastaw pranie. Świetny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz (zdjęcie ilustracyjne) Zamiast płynu do zmiękczania, wsyp do komory pół szklanki przyprawy

Sposób na błyszczący zlew? Wystarczy kilka kropel tego produktu

Po dokładnym umyciu i wyszorowaniu zlewu warto zadbać o to, by powierzchnia była odpowiednio zabezpieczona. Dzięki temu będzie nie tylko czysty, lecz także błyszczący. Wystarczy, że sięgniesz po zwykły olej kuchenny. Odrobinę produktu nałóż na ściereczkę, a następnie przetrzyj i wypoleruj zlewozmywak.

Więcej o: