Wymieszaj ją z wodą i wyszoruj zlew. Dzięki temu odzyska dawny blask, a brud zniknie

Zlew narażony jest na wiele różnych zabrudzeń. A utrzymywanie go w czystości to podstawa. Mnożą się w nim bakterie i inne drobnoustroje, a gdy niewystarczająco dbamy o porządek, zaczynają unosić się nieprzyjemne zapachy. Wystarczy jednak odrobina tego produktu, by zlew znów był czysty i lśniący.

Po więcej domowych sposobów zajrzyj na stronę główną Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

W zlewie regularnie myjemy naczynia, owoce, warzywa, a nawet ręce. Resztki jedzenia, osad czy brud lepiej jest usuwać regularnie. Nie potrzebujesz do tego drogich produktów. Nawet z trudnymi plamami poradzisz sobie dzięki tym domowym sposobom. Wystarczy opakowanie sody oczyszczonej.

ĆmiankaWymieszaj z wodą i zalej odpływ. Tych owadów pozbędziesz się w mgnieniu oka

Posyp nią zlew lub wsyp do odpływu. Dzięki temu odzyska dawny blask

Wiele domowych sposobów wykorzystuje produkty, które zwykle już mamy w naszych łazienkach czy kuchniach. Jednym z nich jest soda oczyszczona. Dzięki niej pozbędziesz się wielu zabrudzeń, w tym przypaleń, osadu z kamienia, a nawet plam na ubraniach. Jak wyczyścić zlew sodą oczyszczoną? Posyp nią powierzchnię i odczekaj kilka minut. Następnie wilgotną gąbką wyszoruj zabrudzenia, a na koniec dokładnie spłucz. Dzięki temu usuniesz brud i osad, a także pozbędziesz się nieprzyjemnych zapachów. Kilka łyżek możesz również wsypać do odpływu i zalać gorącą wodą. Dzięki temu usuniesz blokujące przepływ wody resztki. Z trudnymi zabrudzeniami uporasz się przy pomocy pasty z sody. Wymieszaj 2-3 łyżki z odrobiną wody i wymieszaj do uzyskania gęstej konsystencji. Nałóż ją na zabrudzenia, szczególnie wokół sitka, i pozostaw na 15 minut. Następnie wyszoruj i spłucz.

Wsyp do pralki sodę oczyszczoną i nastaw pranie. Świetny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz (zdjęcie ilustracyjne)Zamiast płynu do zmiękczania, wsyp do komory pół szklanki przyprawy

Sposób na błyszczący zlew? Wystarczy kilka kropel tego produktu

Po dokładnym umyciu i wyszorowaniu zlewu warto zadbać o to, by powierzchnia była odpowiednio zabezpieczona. Dzięki temu będzie nie tylko czysty, lecz także błyszczący. Wystarczy, że sięgniesz po zwykły olej kuchenny. Odrobinę produktu nałóż na ściereczkę, a następnie przetrzyj i wypoleruj zlewozmywak.

Więcej o: