Wymieszaj trzy składniki i wyszoruj muszlę klozetową. Szybki i prosty trik na ładny zapach w łazience

Z toalety korzystamy codziennie, jednak zdarza się, że mimo starannego czyszczenia wciąż ciąży nam nieprzyjemny zapach dochodzący z muszli. Na szczęście problem można w łatwy sposób rozwiązać domowymi mieszankami. Wystarczy wykorzystać kilka popularnych składników.

Zdarza się, że regularne i staranne czyszczenie toalety nie niweluje w pełni nieprzyjemnych zapachów dochodzących z muszli. Warto zwrócić na to uwagę i wypróbować sposób, który pomoże rozwiązać ten dosyć popularny problem. Wystarczy przygotować odpowiednią mieszankę – smród zniknie w mgnieniu oka, a ty uzyskasz piękny, przyjemny zapach. Sprawdź, jak to zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Co zrobić, gdy śmierdzi z toalety? Wypróbuj działanie pasty z domowych produktów

Sklepowe środki czyszczące zazwyczaj mają ostry zapach, dlatego jeśli chcesz uzyskać efekt przyjemnej woni rozchodzącej się po całej łazience, wykorzystaj do czyszczenia toalety tę pastę. Wystarczy, że zmieszasz w pojemniku 1 łyżkę soli, 3 łyżki octu i 1 kg proszku do prania. Gdy sól i proszek się rozpuszczą, nałóż powstałą papkę na wewnętrzne ścianki muszli. Po chwili wyszoruj ją dokładnie i ciesz się unoszącym aromatem świeżości. Pozostałości produktu wykorzystaj do czyszczenia deski i toalety z zewnętrznej strony, a na koniec spłucz wszystko wodą.

Nieprzyjemny zapach z ubikacji. Pozbądź się go, stosując tę prostą mieszankę

Równie ciekawym sposobem na wyczyszczenie toalety i pozbycie się nieprzyjemnych zapachów jest wykorzystanie innej pasty z domowych produktów. Jeśli chcesz ją przygotować, zmieszaj ze sobą sodę oczyszczoną i kwasek cytrynowy w równych proporcjach, a na koniec dolej niewielką ilość octu, by uzyskać konsystencję gęstej papki. Następnie rozłóż gotowy produkt równomiernie na zabrudzeniach w muszli, odczekaj kilka minut i porządnie wyszoruj toaletę, spłukując na koniec pozostałości substancji wodą.

Więcej o: