Jak wyczyścić okap domowym sposobem? Ten produkt w mig pozbędzie się tłuszczu i innych zabrudzeń

Jak wyczyścić okap? Szorowanie kratki, na której osiadł tłuszcz, to długotrwały i męczący proces. Jeśli chcesz szybko pozbyć się zabrudzeń, koniecznie sięgnij po te produkty. Pomogą usunąć plamy i osad w ekspresowym tempie. Potrzebne składniki na pewno masz w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenie kratki z kuchennego okapu nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Na szczęście, dzięki temu produktowi, żmudną czynność można znacznie przyspieszyć. Jego zastosowanie daje efekty widoczne gołym okiem. Jak szybko wyczyścić okap? Wypróbuj ten trik, a nie pożałujesz.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić kratkę okapu? Przyda się ten produkt

Kratka okapu kuchennego zwykle oblepiona jest tłuszczem, którego dość ciężko jest się pozbyć. Szorowanie zaschniętego brudu nie jest najlepszym sposobem na pozbycie się go ze sprzętu. Co gorsza, popularne detergenty często nie radzą sobie z osadem. Jaki produkt najszybciej usunie nieestetyczne zabrudzenia? 

Do wyczyszczenia okapu potrzebujesz:

  • oliwy z oliwek lub oliwki do ciała,
  • octu
  • wody
  • ręcznika papierowego
  • myjki lub gąbki do mycia,
  • butelki ze spryskiwaczem.

Jak wyczyścić okap w kilka minut? Ten środek to pogromca zabrudzeń

Na wstępie przygotuj mieszaninę, która w mig poradzi sobie z zaschniętym brudem. Wymieszaj ciepłą wodę z octem w proporcji 1:1. Całość dokładnie wymieszaj, po czym przelej środek do butelki z atomizerem. Następnie zdemontuj kratkę z urządzenia. Najczęściej element podtrzymują dwa klipsy, dzięki czemu jej usunięcie jest banalnie proste. Pamiętaj także o sprawdzeniu innych elementów sprzętu. Niektóre z nich warto cyklicznie wymieniać.

Spryskaj kratkę mieszaniną wody i octu. Pokryj środkiem całą zabrudzoną powierzchnię, po czym odczekaj 15-20 minut. Po tym czasie wyczyść sprzęt myjką. Jeśli brud nie chce zejść, spryskaj go ponownie domowym detergentem. Na koniec całość wysusz ręcznikiem papierowym. Podczas czyszczenia kratki wykonanej ze stali nierdzewnej, warto także użyć oliwki dla dzieci. Nałóż kosmetyk na gąbkę i natrzyj nią metalowe elementy. Dzięki temu zakonserwujesz sprzęt i ochronisz go przed potencjalnym rdzewieniem. 

Więcej o: